Dobré poledne a dobrou chuť při dnešním krásném tématu :-) !

Víte, ve které živočišné říší je nejvíce násilí? V člověčí! Zvířata reagují pudově, ale člověku byl dán do vínku rozum! A k čemu ho používá? Jen k násilí. Patřím mezi optimistické pesimisty, ale po zhlédnutí jakýchkoli zpráv se na svět nebudete dívat optimisticky.

Moje babička byla vlažná katolička, žila podle Bible, ale jen do jisté doby. Pak už nectila: ty po mně kamenem, já po tobě chlebem.

Vraťme se k nejvyššímu trestu za provinění, a to k trestu smrti. Osobně jsem 50 na 50. Justiční omyly jsou a budou. Pokud čerpám ze sdělovacích médií, tak za vraždu pana Velíška volím trest nejvyšší. Provinění pana Kájínka, to není jednoznačné, alespoň jak je to podávané veřejnosti. Ve včerejších krimi na internetu dostala matka za týrání dítěte s následkem jeho smrti 10 let. Co je to za matku? Týrání dítěte je to největší svinstvo, zvláště od matky. Zanedbání péče o dítě s následkem smrti? - kdy nehlídaný chlapec vypadl z jedoucího vlaku - tam je matka sama potrestaná nadosmrti.

Dlouho jsem odebírala časopis Reflex. Výborný, kvalitní. V jednom čísle byla zajímavá reportáž z jedné americké věznice a práci odsouzenců. Věznice nebyla žádné apartmá s civilizačními vymoženostmi. Hrůza a děs. Práce věznů v povrchovém lomu v okovech na nohou a ručně lámali a rozbíjeli kámen. Nahoře byli ozbrojeni vojáci i s kulometem.

Jeden odsouzenec, kterého propouštěli, vypovídal, že byl odsouzený za trojnásobnou vraždu na 25 let. Odvolal se, trest mu byl snížený na 10 let, ale do tohoto pekla. Říkal, že kdyby věděl, kam se dostane, raději by si odseděl trest vyšší. Vše bylo o psychice a vydržet tento nápor je nad lidské síly. Když lámali kámen, dva z vězňů to nezvládli a začali se rvát a utíkat. Hlídači je okamžitě „pokropili" sprškou z kulometu. Tento odstavec není scénář z filmu Pahorek, ale pravdivá reportáž.

Člověk má duši i srdce. Odsouzenci chtějí malé tresty, podávají žaloby na špatné zacházení ze strany zaměstnanců věznic, špatná strava...

Pokládám otázku: Jaké šance měly jejich oběti?
Někdy si říkám, jaké by bylo vydat pozůstalým násilníka, vraha?

Krásný a pohodový den

arjev

PS: Ve svém příspěvku jsem zapomněla na hlavní věc. Nejsem pro trest smrti pro politické vězně.


Děkujeme za příspěvek i za otázky...

Nu, co Vy na to, ženy-in? Podělte se s námi o své názory na redakce@zena-in.cz

Reklama