Čtenářka dasena si na otázku z nadpisu odpovídá zcela jednoznačně. Myslí si, že se slušností se daleko dnes dojít nedá. A co si myslíte vy? Já Vám děkuji daseno za Váš názor. A dovolte, abych s Vámi v něčem nesouhlasil. Nedaří se mi to vždy,  ale rád bych dokázal, vždy když se s neslušností setkám, podat chleba a nebrat na sebe tíhu vlastní zloby. A to bych přál i Vám.

Na toto téma by se dalo popsat několik stránek. Co je to vlastně slušnost? Slušnost je pozdravit jak známé, tak i třeba na jiných serverech, kam chodím. Slušnost velice jednoduše zaměnime s falší. Nesnáším, když mi někdo řekne Dášenko, nejsem dítě a proto nejsem Dášenka, jedině když bych tak byla křtěná.Pokud mi někdo řekne Dášenko, zbystřím!!! Jeví se mi to tak, že mi chce někdo malovat med kolem hu*y.

Mám tři nejlepší kamarádky, které jsem získala v životě a kterým věřím. Můžu se jim svěřit naprosto se vším a vím, že pokud se mi něco nedaří, chtějí mi pomoct. Pokud mi řeknou: Dášeno jsi blbá, jsi pitomá, to jsi měla udělat takhle, vím, že mi to neříkají proto, že by z mého nezdaru měly radost, ale že mi chtějí pomoct. Jsou to přátelství z mládí a vydržela dodnes a tak jsem přesvědčena, že jejich slušnost mohou vyjádřit třeba slovy „jsi blbá“. já to s radostí přijmu a ještě se tomu zasměju.

Jak jsem psala výše slušnost má velice blízko k falši, nevím, jak to dělám, ale na takové lidi mám „čich“.

Poznala jsem to jak v životě, tak i na internetu. S takovými lidmi přestávám komunikovat, at je to virtuální přátelství, nebo v osobním životě.

     Snažím se lidem pomáhat, ale vše má své meze. Jsem přesvědčená, že se slušností se dnes potkáváme velmi zřídka.

A tak Ty po mne kamenem? já po Tobě chlebem? Ne, ne a ne, to odmítám. Pokud je na mne někdo hrubý,  jak se říká na hrubý pytel, hrubá záplata, dokážu být tvrdá, neúprosná. Pro svou špatnou vlastnost (i když nevím, jestli je špatná) co na srdci to na jazyku, jsem v životě několikrát narazila a i přišla o kamarádství, které mi však nevadí, pokud někomu nemůžu na rovinu řící, co si myslím, pak bych byla i já falešná. Je pravda, že na rovinu můžeme říci nepříjemnou věc oklikou, bohužel to není můj způsob vyjadřování a klidně pošlu do p*dele i prezidentovu ženu, pokud napadá jinou ženu, kterou ani sama nezná a znát nemůže.

Pokud sleduju politickou scénu, je to boj o post prezidenta, to není slušná debata, když pan Zeman napadá pana Karla Schwarzenberga , že je zdegenerovaný kníže, tak to je útok a pokud útočí ve svůj prospěch, pak je to přinejmenším neslušnost. I když neslušnost je slabé slovo pro pana Zemana, ten útočí při každé větě, která se mu nelíbí.

·  Opravdu člověk se slušností nejdál dojde? Já si myslím, že ne, 100x můžu být slušná a když narazím na sprosťáka, mám být k němu slušná?

·  Možná se zdá z mého článku, že jsem skeptická, nejsem, ale velmi si dávám pozor s kým mluvím, s kým se stýkám, komu chci udělat radost, na koho chci být slušná a na koho zlá.

·  To zlá je velmi silné slovo, ale takovým lidem se prostě vyhnu.

·  Moje životní krédo je, snaž se být slušná, ale ne poslušná. Pokud mi vzdělaný a inteligentní člověk řekne, že jsem neslušná, přijmu to, ale pokud mi to řekne vidlák se slušností odejdu od tohoto hovoru.

·  Milá redakce a milé žínky, budme k sobě slušní, ale nebuďme pitomí, tak abychom si mohli mi sami vážit sebe, což je myslím v životě to nejdůležitější. 

dasena
Text nebyl redakčně upraven


Věříte, že se slušností nejdál dojdete?

  • Daří se vám být slušná?
  • Neplete se někdy slušnost s poslušností?
  • Mají to grázlové v životě jednodušší?
  • Máte ve svém okolí někoho, kdo by mohl být kladným, nebo negativním příkladem pro všechny?
  • Opravdu člověk se slušností nejdál dojde?
  • Chybí vám ve společnosti slušnost?
  • Co vás napadá, když se řekne slovo SLUŠNOST?

Pište vše, co vás k tématu dne napadne na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

Já jednu z vás, co mi dnes k tématu přispěje, v 16 hodin vyberu a pošlu jí krásnou květinu.

Reklama