Přední výrobce zdravotnických pomůcek a materiálů HARTMANN-RICO zavádí do ošetření drobných ran novou technologii s názvem   Twin-tec. Náplasti Cosmos nyní chrání puchýře a kuří oka dvěma hydrokoloidními vrstvami.

Nová řada náplastí Cosmos s označením Twin-tec přináší nejmodernější metodu léčby ran u ošetření drobných poranění. Vychází ze zjištění, že kožní buňky se ve vlhkém prostředí hojí lépe a rychleji.

Twin-tecNáplasti Cosmos jsou nyní tvořeny dvěma hydrokoloidními vrstvami. První z nich je v přímém kontaktu s ránou, reaguje se sekretem a vytváří vlhký gel, který ránu chrání. V systému Twin-tec obsahuje hydrokoloidy i druhá vrstva s lepicí funkcí. Ta neobsahuje klasické lepidlo, a tak snižuje podráždění zdravé pokožky v okolí rány.

Nová hydrokoloidní náplast Cosmos Na puchýře a kuří oka s technologií Twin-tec ma lepicí vrstvu průsvitnou, aby působila diskrétně. Speciální lepidlo je šetrné k pokožce, vydrží na ráně několik dní, zároveň se ale lehko odstraňuje. Náplast je voděodolná, přitom ale prodyšná. Chrání před infekcí, třením a nárazy při chůzi.

Náplast se musí přizpůsobovat pohybu, proto je na výběr více tvarů a velikostí:

  • Cosmos Na puchýře na patě -  99 Kč
  • Cosmos Na puchýře XL - 109 Kč
  • Cosmos Na puchýře na prstech - 99 Kč
  • Cosmos Na puchýře mix - 109 Kč
  • Cosmos Na kuří oka - 69 Kč

Dostupné v lékárnách a drogeriích.

Jak působí hydrokoloidní náplast

Puchýř přelepený náplastí se dvěma vrstvami hydrokoloidů 

Twin-tec

Hydrokoloidní materiál reaguje se sekretem z rány

Twin-tec

Mezi puchýřem a ránou se tvoří vlhký gel

Twin-tec

Puchýř se rychle hojí

Twin-tec

Puchýř je zahojený, náplast sama odpadne

Twin-tec

 

Reklama