Pokud se vám v kině líbilo filmové zpracování Twilight ságy, neměly byste si nechat ujít ani knižní předlohu od Stephenie Meyerové. Doporučuje ji čtenářka Marry...

Dobrodružství s douškem krve doporučuje k přečtení na dlouhé zimní večery čtenářka Marry...


Ahoj na ženě-in!

nepatřím mezi vášnivé čtenáře, ale čas od času si přece jen něco přečtu. Musím si udělat čas, protože jak se do knihy ponořím, není moc šancí mne od ní odtrhnout dokud ji nepřelousknu celou.
Naposledy mě UCHVÁTILA!! Twilight sága od Stephenie Meyerové. Jedná se o 4 tlusté knihy, ale nenechte se odradit.  
Vlastně jsem litovala, že je už konec :( Chtěla jsem dál sdílet osudy hlavních hrdinů. V knize nechybí romantika, zápletky, akce, napětí, ale i humor. Příběh lidské dívky Belly její lásky Edwarda, který je nesmrtelným upírem  v jehož přítomnosti jí jde o život a vlkodlaka Jacoba, který je do Belly bezhlavě zamilován a je na světě aby zabíjel upíry . . .
Přičemž ani Bella není k jeho citům lhostejná. Autorka skvěle popisuje emoce a děj. Neztrácí čas a stránky zdlouhavými popisky. Vždy dá přesný dostatek informací, které čtenář potřebuje a skončí dřív než ho to začne nudit :)
První tři díly ságy bylo již možné vidět zfilmované, další dva (poslední knihu scénárista rozdělil na dva filmy) je možné vidět v kině. Můj osobní názor je, že filmová verze knihy není zdaleka tak dobrá! Ať už za to může nedostatek financí při natáčení nebo nedostatečná fantazie režiséra, je to rozhodně škoda. Ale i tak jsem ho ráda viděla, mohla jsem si tak při čtení představit konkrétní tváře herců :) a hudba k filmu byla jedinečná, již mám doma soundtrack :)
Proto každému kdo filmy viděl a líbily se mu, knihu na 100% dporučuji!!!!
Hezký den přeje,
Marry

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 8.2.2013: Jakou knihu byste právě teď doporučila své kamarádce?

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. V podvečer se dozvíte, který z příspěvků jsem odměnil zajímavou knihou Léky smutných od Pavla Gottharda (vydalo nakladatelství Host).

Leky

Reklama