Velké oči, na nich tři vrstvy umělých řas, andělský pohled a štíhlounká postava…Dnes se o ní hovoří jako o první světové supermodelce či o první anorektičce mezi modelkami. A přitom v tom byla asi nejspíš nevinně. Vůbec nic nedělala pro to, aby byla štíhlá. Ona prostě taková byla…
5c517ed9d0296obrazek.png
Narodila se v roce 1949 jako Lesley Hornby do úplně obyčejné dělnické rodiny. Pravda, byla enormně hubená, lépe řečeno, vypadala tak trochu jako „z koncentráku“. A tak se rodičů, kteří připravili svým třem dcerkám láskyplný domov, často ptali, proč jí nedají pořádně najíst. Ti si samozřejmě dělali starosti! Při prohlídkách je však lékař vždycky ujistil, že je dcerka naprosto zdravá, jen má zrychlený metabolismus. A to prý jedla stejně jako její dvě starší sestry, jen vyrostla do výšky 168 cm při váze 41 kg. Se svým vzhledem ostatně Lesley moc spokojená nebyla, neměla žádné boky a „prsa v čistírně“. A přitom ideál té doby byl úplně jiný!

5c517de117186obrazek.pngMožná by Lesley čekal obyčejný život, kdyby jednou nezavítala do kadeřnictví. S o deset let starším kadeřníkem Nigelem Davisem se spřátelila a brzy začali spolu chodit. To on z ní udělal Twiggy! Udělal jí nový účes a nechal jí udělat profesionální fotky, které rozvěsil po kadeřnictví. Jednou tam zavítala reportérka listu Daily Express a brzy o Lesley vyšel článek i s fotkami…

A tak se v roce 1966 zrodila nová hvězda modelingového nebe. Všichni návrháři najednou chtěli, aby předváděla právě jejich modely. Slušely jí především minisukně Mary Quantové a Nigel jí jako její manažer vymyslel pseudonym Twiggy, který dobře vystihoval její extrémní štíhlost s mírami 81-58-81. Její fotografie zaplavily prestižní módní časopisy nejen v Británii. Dívky celého světa se jí chtěly podobat.
Zlí jazykové jí dávali půl roku, rok… Ona se však držela na výsluní čtyři roky a mohla by i déle. V roce 1970, kdy jí bylo pouhých 21 let, se sama rozhodla, že se posune dál.


Už v roce 1966 nahrála svůj první hudební singl Beautiful Dreams, který se týdny držel v hitparádách na předních příčkách. Spřátelila se s členy skupiny Beatles, Rolling Stones i Jimi Hendrixem. Stala se nejlepší přítelkyní Lindy Eastmannové, manželky Paula Mc Cartneyho. Hrála asi ve dvaceti filmech, za film The Boyfriend získala i dva Zlaté glóby, natáčela desky, vystupovala v televizi. Už v roce 1967 firma Mattell navrhla podle ní speciální panenku Twiggy Barbie. Modeling ale natrvalo neopustila a dodnes zůstala v této branži pojmem.

Byla přirozená, na nic si nehrála, uvědomovala si, z jakých poměrů vyšla. Nikdy nepropadla alkoholu či drogám, jak bylo typické ve volné atmosféře 60. a 70. let. To přičítala výchově svých rodičů, kterých si velmi vážila.
5c517f1ddde48obrazek.png

5c518091769a4obrazek.pngNepotrpěla si na žádné skandály ani v osobním životě. V roce 1977 se provdala za amerického herce Michaela Witneye, o osmnáct let staršího. Zahrál si třeba ve Star Treku. Z tohoto svazku pochází jediné dítě Twiggy dcera Carly, která se narodila rok po svatbě a která v současné době pracuje v ateliéru módní návrhářky Stelly Mc Cartney. Manželské štěstí trvalo jen do roku 1983, kdy Michael zemřel ve 52 letech na infarkt. S jeho smrtí se Twiggy těžce smiřovala.

Podruhé se provdala až po pěti letech. Jejím vyvoleným se stal britský režisér a spisovatel Leigh Lawson, s nímž Twiggy žije dodnes.
Do někdejší Twiggy má dnes bývalá modelka daleko. Stala se z ní elegantní dáma, která si hlídá váhu, denně tancuje a cvičí, ačkoli se sportu vždycky vyhýbala. Dokáže stárnout s grácií i bez plastických operací, i když na nich nevidí nic špatného. Je si vědoma toho, že díky ní se dostal do módy kult štíhlých, ba přímo vyzáblých modelek a hereček, a proto proti tomu bojuje! Velikost XS považuje za nepřirozenou. Věnuje se také charitě a prevenci rakoviny prsu, zapojila se do kampaně proti nošení kožešin.

V roce 2005 dostala nabídku účastnit se velké reklamní kampaně společnosti Marks&Spencer – nejdříve jako modelka a od roku 2012 jako módní návrhářka. Exkluzivní kolekce dámského oblečení pro tento módní řetězec, na níž se podílela, se setkala s velkým úspěchem a přinesla firmě nečekaně velký zisk. A Britky všech věkových kategorií si Twiggy znovu zamilovaly. Stala se též porotkyní americké reality show Amerika hledá topmodelku.
Twiggy žije stále naplno, svůj věk si nepřipouští, a možná právě proto vypadá stále tak skvěle…
 
Foto: Wikipedie, www.shutterstock.com, youtube.com

Na našem webu jste si mohli přečíst i o těchto zajímavých ženách:

Reklama