cl.jpgFoto: Korálky

Co budete potřebovat: macramé příze 3mm – rozčesávací, dřevěný výsek kruh, dřevěný výsek zvonek, nůžky, lepidlo nebo tavná pistole, kartáč nebo hřeben na rozčesání, lak na vlasy

Postup: Na jeden kroužek budete potřebovat cca 50 kusů 15cm šňůrek. Efektivnější je si veškerou potřebnou přízi připravit jako první. Na celou ozdobu potřebujete pouze jeden druh uzlu – upevňovací nebo-li liščí smyčku. Šňůrku přehnete v půli, obtočíte kolem dřevěného kroužku a volné konce protáhnete vzniklou smyčkou. Pevně utáhněte. Tento postup opakujte po obvodu celého kroužku. Pozor si dávejte na to, abyste vždy udělali smyčku na stejnou stranu. Ve výsledku by změna směru byla vidět.

Nakonec si připravte jednu šňůrku o délce 20 cm a upevněte ji stejným typem uzlu, jen „vzhůru nohama“ oproti ostatním šňůrkám. Oba konce svažte a díky tomu získáte očko na zavěšení ozdoby. Vezměte si kartáč nebo hřeben a všechny šňůrky pečlivě rozčešte. Poté je můžete zalakovat lakem na vlasy. Aby byla ozdoba hezky pravidelná, je lepší třásně zastřihnout do stejné délky. A teď už jen vezměte výsek ve tvaru zvonku a nalepte ho na spodní stranu ozdoby.

Zdroj: Korálky

Reklama