tvořítko na foodstyling

V mé kuchyni najdete nejrůznější množství nezbytností, které můžou někomu připadat jako zbytečnosti. No, uznávám, že některé věci využiji jednou za čas. Ale já mám ty kuchyňské pomůcky TAK ráda. Takže nákupy u Tescomy, Tchiba a v eshopu Vše na vaření jsou celkem pravidelné. A to nepočítám nákupy nejrůznějších nezbytností určených k servírování mých dobrot. Kuchyně praská ve švech, ale ještě pořád je tolik věcí, které nutně potřebuji.

A tak bych vám ráda některé své pomocníky představila a ukázala vám, k čemu všemu jsou dobré. Budu ráda, když mi se i vy podělíte o zkušenosti se svými kuchyňskými pomocníky, bez kterých byste se neobešli.

Má první oblíbená pomůcka vypadá vcelku nenápadně. Je to kolečko z velice pevného nerezu. Nezabere moc místa a je velice všestranné.

tvořítko na foodstyling

Tvořítko na foodstyling (nebo také tvořítko na tvarování dezertů či pokrmů) se hodí na tvarování dezertů, příloh, ale i hlavního jídla. Výborně poslouží také jako vykrajovačka. Díky kvalitnímu materiálu se dobře udržuje. Myslím, že by nemělo chybět v žádné domácnosti, protože dobře uvařené jídlo by mělo být i krásně upravené.

Nejčastěji se používá právě tvar kruhu. Ale třeba Tescoma má celou sadu tvořítek - čtyři kusy, tři tvary (na fotce chybí největší kolečko).

tvořítka Tescoma

Na přílohy prostě ideální. Veselé, upravené. Můžete v nich vytvarovat rýži, šťouchané brambory nebo třeba polentu.

tvořítka na foodstyling

Tvořítko po použití jen omyjeme vlažnou vodou a vysušíme utěrkou. Není vůbec nutné dávat ho do myčky.

Takže jsem si pořídila sadu tří tvořítek různého tvaru a byla jsem moc spokojená. Až jednoho dne, jsem se rozhodla, že chci vyrábět roztomilé kulaté dezerty jako Iveta Fabešová. Jako první jsem vyzkoušela Míša dezert. Ale co teď? Nechci mít jeden ve tvaru trojúhelníku, druhý čtverce a třetí kulatý. Chci všechny stejné. Začala jsem pátrat po internetu. Chtěla jsem více kousků kulatých tvořítek stejné velikosti, za dobrou cenu.

tvořítko na foodstyling

Narazila jsem na nejrůznější profi e-shopy s gastronomickými potřebami. Tvořítka byla většinou v sadě a za peníze, které jsem určitě nebyla ochotná utratit. Cena okolo 150 Kč za jeden kus o průměru 8 cm mi na amatérské vaření nezdála vhodná. Nakonec jsem, díky kamarádce Lucii, objevila e-shopVše na vaření, kde si můžete vybrat jak výšku tvořítek, tak jejich průměr. Výběr je velký a cena mírná, okolo 40 až 50 Kč, podle velikosti.

dezert míša

Mohla jsem se pustit do pečení a vaření. Jediný problém byl, že jsem nemohla hotový dezert pěkně vyklepnout z formičky. Na to mi poradila fintu Iveta Fabešová, že stačí formičku nahřát třeba flambovací pistolí. Já jsem na to vyzrála ještě jinak a objednala si folie, které se používají na výrobu semifreda.

folie na semifreda

Koupila jsem ji v oblíbeném kamenném krámku, kam chodím na cukrářské potřeby, ve Sladkém pečení. Ve velkém balení je jí 300 m a při výšce 5 cm stála necelých 400 Kč. Dá se ale sehnat i v malém balení, cca po 5 m asi za 30 Kč. Stačí hledat „folie na semifreda“. Kdo by si chtěl tvořítka zkusit právě na dezerty, tak doporučuji jedině s touto folií.

Další využití, které je taky skvělé, použít tvořítko jako velkou vykrajovačku. Vykrajovat můžete sušenky, malé koláčky z listového těsta nebo jiné drobné pohoštění.

Máte nějaké další nápady na co využít tvořítka na foodstyling?

MaggiPartnerem rubriky Vaření je značka Maggi a stránky www.maggi.cz, kde najdete mnoho zajímavých receptů. Chceme vám doporučit i facebookové stránky značky, kde se stále něco děje a každý den zde najdete zajímavé tipy a inspiraci – můžete se stát členem https://www.facebook.com/MaggiCZSK