Náladové májové počasí dokáže zkazit nejeden naplánovaný výlet a bývá problém, jak zabavit rozjívené potomky. Pokud nepatříte mezi fanynky televize, zkuste si společně s dětmi vykouzlit barevné nástěnky z kolíčků na prádlo.

kolicky

Chcete originálně vyzdobit pokoj svému dítěti a zapojit do tvoření i jeho fantazii? Nebo si jen nevíte rady se zabavením rozdováděných potomků? Zkuste si společně s dětmi vyrobit kolíčkové nástěnky! Nebojte, nemusíte být žádná výtvarnice. Stačí vtipný nápad a krásná nástěnka se povede i méně šikovným maminkám!

kolicky

Bez nástěnky se neobejde žádný pořádný dětský pokojíček. Jen si vzpomeňte, jak jste si na ni dávala fotky z časopisů, zamilované vzkazy od spolužáků, nebo třeba poznámkové papírky kvůli úkolům. Díky našemu nápadu můžete podobné potěšení dopřát i svému dítěti, protože krásnou nástěnku můžete vyrobit i z obyčejných kolíčků na prádlo.

kolicky

kolickyCo budete potřebovat?

  • Dřevěné kolíčky na prádlo
  • Provázek
  • Nůžky
  • Lepidlo
  • Papír (nejlépe barevný)
  • Pastelky, fixy nebo barvičky
  • Bezbarvý lak
  • Doplňky (například korálky na kopýtka kraviček, nebo bavlnku na vlasy indiánů)

Jak na věc?

kolicky1. Nápad - inspirovat se můžete u postaviček oblíbené dětské knížky či kresleného seriálu, starších dětí se rovnou zeptejte, jaký motiv by si na nástěnce představovaly. Pokud vás nic nenapadá, jistě si vyberete některý z námi nabízených námětů (viz obrázky u tohoto článku).

2. Nákres - je dobré naplánovat si, jak by měla výsledná nástěnka vypadat, abyste zvolila správný počet kolíčků (nezapomínejte na vhodné rozestupy). Odměřte si také správou délku provázku, aby se vám nástěnka vešla na plánované místo.

3. Barvení - dřevo je úžasný materiál, na který se dá malovat vším možným. Nepotřebujete proto žádné speciální barvy, úplně vám postačí běžné tempery, vodovky, ale i fixy. Vybarvěte si proto kolíček podle vaší fantazie a nechte zaschnout.

kolicky4. Vystřihování - pokud se obáváte nedostatku kreslířského talentu, můžete jednoduchý motiv vystřihnout z barveného papíru a na kolíček jednoduše nalepit (jestli jste kolíček barvila, nechte před lepením pořádně zaschnout barvu).

5. Ozdobné konce - chcete-li mít nástěnku dovedenou k dokonalosti, můžete na oba konce provázku vytvořit zajímavé tematické zakončení. Například ke kočičkám namalovat klubko vlny, k rybičkám korálový útes nebo k srdíčkům Amora.

6. Dokončení - nabarvené kolíčky přetřete jednou vrstvou bezbarvého laku a nechte zaschnout. Dozdobíte (lepidlem přilepíte) podle motivu například vlasy z bavlnky. Poté je jednoduše zavěste na provázek, na jehož konce jste přilepila ozdobná zakončení.

7. Upevnění - Možností je spousta. Můžete třeba uzlíky na konci provázků připíchnout špendlíkem do korkového špuntu (ten schováte pod ozdobné zakončení). Špunt pak jednoduše přilepíte na zeď.

Čtěte také (z rubriky Tvoříme)...

Reklama