Pamatujete si na své mládí, kdy jste měli svou kasičku, kam jste si házeli drobné, a o pár dní později byla snaha vylovit je ven? Sice si takovou kasičku můžete koupit již za pár korun, ale proč si ji nevyrobit společně s vaším dítkem, kdy zabavíte sebe i potomka, a navíc mu předáte již zmiňovanou vzpomínku.

Hra je jeden z nejefektivnějších způsobů, jak zjednodušit život. Přesně to jsme dělali jako děti, ale v dospělosti jsme si hrát zapomněli.
Albert Einstein

Pokud se snažíte své dítě všelijak zabavit a vedete ho k manuální zručnosti, tak právě tento náš tip na kasičku ve tvaru prasátka se vám jistě bude líbit. Navíc se nejedná o nic náročného, a to jak časově, tak i technicky, takže vyrobit tuhle kasičku zvládne opravdu každý.

A co k výrobě takové úschovny na drobné budete potřebovat?

 • Jednu PET lahev i s víčkem, ideálně dvoulitrovou, ale samozřejmě záleží na vámi požadované velikost, klidně může být i litrová
 • další čtyři víčka stejně velikosti
 • řezák či ostré nůžky
 • růžovou (podle libosti) barvu, nejlépe ve spreji
 • nalepovací očička
 • růžový karton
 • lihovou fixu
 • lepidlo

Jak na to?

 1. Prázdnou PET lahev rozříznete cca 10 cm nad spodní částí, horní část zkrátíte o dalších cca 10 až 14 cm, zde záleží na vašem oku a na tom, jak dlouhou budete chtít mít kasičku. Láhev nezapomeňte vymýt a dobře vysušit.
 2. Následně oba díly PETky spojte, nemusíte je lepit.
 3. Dalším krokem je nanesení barvy, doporučujeme použít barvu ve spreji, tudíž v nějaké dobře větrané místnosti, nejlépe na balkoně či zahradě, nastříkejte lahev vámi vybranou barvou a nechte zaschnout, nezapomeňte na víčko.
 4. Jakmile je barva zaschnutá, vyřízněte dostatečně velký otvor na mince nebo bankovky, jistě vaše dítko od nějaké hodně tety oblíbenou „papírovku“ dostane. :-)
 5. Poté nalepíme očička, která můžete zakoupit v dobře vybavené galanterii.
 6. Pak už máme téměř hotovo, stačí již jen vystřihnout ouška z kartonu, přilepit, stejně jako čtyři víčka, která slouží jako nožičky, nakreslit na víčko dvě čárky a jsme ve finále, kasička je hotová!

Samozřejmě záleží na vaší kreativitě, prasátko můžete mít tisíce podob, klidně mu přidělejte z kartonu či drátku ocásek, záleží opravdu jen a jen na vás.

ds
Zdroj foto: www.facebook.com

Nyní už jen stačí poučit vaše dítko o úsporách a spořivosti :-).

Čtěte také:

Reklama