cheesecake

Originální cheesecake se připravuje ze sýra Philadelphia. Prý. Ale my máme doma rádi variaci na tento skvělý dezert - z obyčejného českého tvarohu. Je velice svěží a skvěle ho doplní jakékoliv červené ovoce - maliny, jahody, rybíz...

Suroviny

korpus
140 g máslový sušenek
30 g cukru krupice
2 lžíce kvalitního kakaa
50 g rozpuštěného másla

tvarohový krém
3 x 250 g kelímek polotučného nebo tučného tvarohu
150 g cukru moučka
4 vejce
1 lžička vanilkového extraktu
80 g bílé čokolády

Postup

Všechny suroviny na korpus dáme do mixéru a důkladně rozmixujeme. Vznikne voňavá křupavá hmota, kterou vysypeme na dno rozevírací formy. Parádní vychytávka je vystřihnout kolečko z pečícího papíru, které dáme na dno formy a přivřeme. Hotový dort potom i s papírem stáhneme ze dna formy a lépe se nám krájí.

Korpus důkladně uhladíme lžící, na okrajích ho lehce vytlačíme do výšky.

Připravíme si tvarohový krém. Všechny suroviny, včetně rozpuštěné čokolády vyšleháme metličkou ručně, nebo v robotu s metlou. Směs nalijeme na připravený korpus.

Vložíme do trouby, vyhřáté na 175 °C. Při této teplotě pečeme 15 minut. Poté ztlumíme na 140 °C a dopečeme asi 45 minut. Povrch bude pevný, ale uvnitř se bude dezert lehce chvět.

Vyndáme z trouby a necháme důkladně vychladit. Nejlépe do druhého dne. Poté objedeme příborovým nožem dort po obvodu formy, aby se odlepil od krajů. Sesuneme ze dna a krájíme, nožem namočeným v horké vodě.

Dozdobíme ovocem a podáváme.

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama