Ahojky,
tak já bych tu pro vás měla dvě babské rady, česnekové. Obě dvě jsou vyzkoušené, ale s různým výsledkem.
První rada zní: Pokud vás bolí ucho, strčte si do něj stroužek česneku, on bolest vytáhne!
No, možná je to účinné, možná ne. Švagrová to jednou vyzkoušela. Když ji bolelo ucho, vzpomněla si na tuto zaručenou radu. Neměla se čeho bát. Vždyť  to přece vyzkoušelo tolik lidí, určitě to pomůže i jí! Šla do kuchyně, oloupala stroužek česneku a vločila ho do ucha. Sedla k TV a čekala, až se dostaví úleva. Jenže pořád nic. Švagrová se tedy rozhodla, že česnek z ucha vytáhne, ale ouha, ono to nešlo. Dokonce si ho ještě zastrčila víc dovnitř. Nedalo se dělat nic jiného, než jet na pohotovost, aby jí ten česnek vytáhli. No hnedka dostala i nějaké léky na zánět v uchu.
Co dodat... Třeba to opravdu pomáhá, jen by se mělo asi předem nějak zajistit, že ten česnek potom půjde ven. Třeba ho vložit do kapesníku a teprve poté do ucha? Třeba bude někdo z vás znát odpověď :-)
PS: jsme bytosti škodolibé a vždycky, když švagrovou bolí ucho, nosíme jí česneček... ale ona ho nechce! Divné, že?
Druhá rada zní: Pokud vás bolí v krku, udělejte si zábal. Do kapesníku zabalte nakrájený měkký tvaroh a na plátky nakrájený česnek, přiložte na krk, poté zabalte igeliťákem a šátkem. Užívejte na noc.
Tak toto máme vyzkoušené a slaví to úspěch. Mamce to kdysi poradila naše dětská lékařka, protože ségra byla pořád nemocná a nic jí nezabíralo... až tento zábal. Je opravdu super a funguje. Ráno je ten tvaroh vždycky úplně vysušený! Jen by si měli dát pozor alergici - právě na ten česnek. Pokud ho někdo nesnese, může užít zábal i bez něj.
Přeji všem hodně zdravíčka, ať nás to pošmourné počasí nepřeválcuje :-)

Sepy


Milá Sepy,
jestli bude takové počasí, jako máme dnes, pokračovat, budeme moci ten tvaroh s česnekem vyzkoušet :-)

Reklama