Mít deset milionů, tvářila bych se milionkrát šťastně a jednou smutně. Achich ouvej! Tolik peněz a co s nimi? Určitě bych se v nich nepřehrabovala sem tam a ani je nechtěla přepočítávat, protože jsem dělala v bance a tam se člověk pohledu na prachy přejí. Počítačka bankovek by mi jistě usnadnila práci, ale pak bych si pořád dokola musela povídat: „Mám deset milionů a co s nimi udělám?“ Hlavní idea by zněla: Hlavně je nesmím bezhlavě rozfrcat tady a tam, ale nějak šikovně utratit!

Když v tomto článku zapomenu na charity, rodinu, příbuzné a známé a zaměřím se jen na sebe vím, že bych si je nešetřila na prožití spokojeného stáří. Babička se totiž ve stáří potýká s paměťovou nemocí a absolutně vůbec neví, co peníze znamenají. A vzpomínky na všední a nevšední věci by jí nepozvedlo ani sto milionů.

Několik let bych nejspíš ty peníze nechala ležet a přemýšlela, kam tedy s nimi. Možná bych i zapomněla, že nějaké miliony mám na kontě a tvářila se stále normálně, protože mi momentálně nic nechybí – jsem zdravá, mám co jíst, kde bydlet a můžu si koupit i nějakou tu legrácku pro radost.

Jednou by ale nadešel den a já s nimi musela hnout. Vydala bych se do obchoďáku a tam nervózněla z pohledu na tisíce potřebně nepotřebných věcí. Nakoupila bych si to co mám ráda - celý velký nákupní koš nových knih, pak jeden cédéčkový a jeden s DVD, nové auto, foťák, nějaké věci na sebe... pak bych přišla domů utahaná a zničená a podle výpisu zjistila, že mi vlastně z majetku nic neubylo, protože jsem utratila akorát úroky. Začala bych znovu pátrat, kam zajdu. Pozvala bych zahradního architekta, aby mi vyšňořil zahradu. Sedla si na houpací lavičku a s pohledem na přírodu a nebe se tvářila opět milionkrát šťastně a jednou smutně, protože bych věděla, že večer se zase musím zaobírat tím, co s penězi. Musela bych snad i jít k doktorovi, aby mi předepsal něco na uklidnění, když mám takový milionový problém a nevím, jak se léčí.

A až by mi z přemýšlení, že mám hodně a nevím, co s tím, bylo opravdu špatně, dostavil by se nápad – najmout si zahradníka a ten by mne o miliony okradl! Nikam bych krádež hlásit nešla. Tvářila bych se jednou šťastně a milionkrát radostně – vždyť nebylo nic v mém životě horší, než denně přemýšlet kam s těmi miliony!

Hezký den, přeje
Margaretka


Děkujeme za pěkný a zajímavý příspěvek :).

redakce@zena-in.cz

Reklama