Začátky vztahu s Martinem (35) byly pohádkové. V den, co se seznámili, jí ještě večer napsal milou zprávu a navrhl další rande. Zahrnoval ji nejen nejrůznějšími dárky, ale hlavně pozorností. „Pokaždé něco přinesl. Drobnosti. Třeba čokoládu, kytku natrhanou na louce, jahody… Ale potěšily! Nekonečné hodiny jsme si povídali a on mě poslouchal,“ vzpomíná Iva s tím, že brzy začala mít pocit, že bez něho není kompletní. Chyběl jí a ona si přála trávit s ním maximum času. A tak se k němu po třech měsících nastěhovala. Sám to navrhl.

man.jpg
Foto: Shutterstock

Byli jen oni dva

Dál se k ní choval jako k princezně. Chystal večeře, romantické koupele, sledovali filmy. Po práci i o víkendech spolu trávili veškerý možný čas. Když ji kolegyně lákaly po práci na víno, nebo kamarádky na wellness víkend, Martin z toho nadšený nebyl. A s nelibostí nesl, i když měla odjet k rodičům. „Nezakazoval mi to. Ale bylo na něm vidět, že je z toho špatný. Říkal, jak moc mu budu chybět, co všechno pro nás zrovna plánoval. No, já nevydržela a svoje plány vždy zrušila. Řekněte ne milujícímu muži,“ krčí rameny Iva, kterou začal její partner pomalu zpracovávat.

Proti všem ji poštval

„Nenápadně trousil poznámky, jak mě rodiče stejně jen využívají a nadržují sestře. Kamarádky na mě zase kašlou a určitě i pomlouvají, protože nám závidí lásku. Nejdřív jsem nad tím jen mávala rukou, ale postupně mě dokázal nahlodat. Vždyť mě přece miluje a myslí to se mnou ze všech nejlíp, znělo mi v hlavě,“ popisuje plíživé změny ve vztahu. Nakonec dospěla do fáze, kdy nikomu nezvedala telefony a odmítala bez Martina kamkoli jít. Dokonce přemýšlela o odchodu z práce, jak si přál. Chtěl s ní děti a neměl problém ji uživit už před těhotenstvím.

Jenže když se mu naprosto oddala, pomalu vyplouvalo na povrch, s kým doopravdy žije. „Najednou mě začal děsně shazovat. Ne pořád, měl takové záblesky. Naznačoval, že sama nejsem schopná nic zařídit, nenechal mě jít ani na nákupy. Všechno zařizoval a plánoval výhradně on. Ze mě se stávala poslušná ovečka, která sama nevytáhne paty z domu. Nepřál si ani, abych se líčila. Prý se mu víc líbím přirozená,“ svěřuje se Iva. Ta začala ke svému příteli vzhlížet téměř jako k Bohu. Oči jí otevřelo, až když ji fyzicky napadl.

S nůžkami v ruce jí otevřel oči

„V práci jsem dostala poukaz ke kadeřnici. Jak se to ale Martin doslechl, došlo na pořádnou hádku. Zakázal mi tam jít a nechat si udělat účes. Došlo to tak daleko, že mě násilím posadil na židli a ostříhal sám. Prý sám nejlépe ví, co mi sluší. To mi konečně otevřelo oči,“ přiznává Iva, která se nenechala přesvědčit omluvami ani vydíráním. Druhý den, když byl v práci, se z jeho bytu odstěhovala.

„Ještě mě nějaký čas uháněl a vyhrožoval. Pomohlo, až když jsem se obrátila na policii. Teď bydlím u našich a chodím k psycholožce. Dává mě dohromady. Nevěřila bych, že od milujícího chlapa může být tak blízko k manipulantovi a tyranovi,“ dodává žena, která teď má problém věřit mužům.

Čtěte také:

Reklama