shutterstock-652020169.jpg

Tvářenka

Tvářenka je tady od toho, aby do obličeji dodala barvu. V kombinaci s vhodnou barvou a správným použitím můžete vypadat o několik let mladší. Abyste nevypadala jako Mafruša, dodržujte pravidlo méně je někdy více.

Jak ji vybrat

Tvářenku vybírejte podle barvy pleti. Světlým typům budou slušet odstíny růžové a broskvové barvy. Tmavší typy zvýrazní tvářenky v hnědých, ale i červených odstínech. Obecně platí, čím tmavší pleť, tím tmavší tvářenka.

Nanášení tvářenky není tak jednoznačné, řídit byste se měla podle tvaru obličeje. Pokud máte obličej kulatý, nanášejte tvářenku od spánků dolu, abyste ho zúžila. Hranatý obličej bude chtít nanést barvu pod lícní kosti směrem ke spánkům. Pro širší obličeje svislé nanášení, pro užší vodorovné.

5ee7455ec2d06shutterstock-149305772.jpg

Co se týče výběru konzistence tvářenky, můžeme vřele doporučit ty krémové nebo gelové. Dobře totiž drží. Skvěle poslouží ale i rtěnka, která vám třeba nevyhovuje na rtech, ale na tvářích bude vypadat skvěle. Nebojte se experimentovat. Výhoda těch pudrových je ta, že se vyrábí v mnoha odstínech, výběr je opravdu veliký. Když vsadíte na jistotu a zvolíte třeba ty od značky Benefit, docílíte dokonalého, dlouhotrvajícího vzhledu. Přiložený štěteček je tak akorát na správné tahy.

jak-licit.jpg

Bronzer

U bronzerů si dávejte opravdu velký pozor. Na obrázku se můžete podívat, kam by se měl nanášet. Mnoho žen ho totiž nanáší místo tvářenky, ale pokud nemáte pleť opravdu tmavou, můžete vypadat spíše jako šmudla. Bronzer slouží na lehké zvýraznění kontur a nanést byste ho měly tam, kde je to vyznačeno na obrázku. Pokud nejdete zrovna na večírek, vyhněte se těm s třpytkami, které jsou na denní nošení už trochu moc.

Highlighter

Pomocí highligteru můžete opravdu omládnout o několik let. Nanáší se nad tvářenku a vytváří dojem lesku na správných místech na tváři. Vypadá skvěle třeba i na fotkách, kdy se světlo odrazí a dodá vašemu obličeji jas. Na trhu jich je spousta a téměř všechny fungují skvěle. Dávejte si však pozor, aby se hodil k tvářence. Některé mají holografický vzhled, který se leskne až do modra. Ideální je ten, který bude lehce do růžova až do stříbrna.

Vyzkoušeno redakcí

5ee76512241b7kjgzj.jpgHoola Matte Bronzer, Benefit 1 020 Kč / Tekutá rtěnka Posietint na rty a tváře Rosie Tint, Benefit 510 Kč / Zlatavě broskvová tvářenka Georgia, Benefit 1 090  Kč / GALifornia sluncem zalitá zlatavě růžová tvářenka, Benefit 1 090 Kč / Rozjasňující pudr Dandelion, Benefit 1 020 Kč / Dermacol Countour Palette, Notino 261 Kč / Rimmel Lasting Radiance bronzer, 1 020 Kč / Maybelline Face Studio Chrome Jelly Highlighter, Notino 207 Kč / L’Oréal Paris Wake Up & Glow Glow Mon Amour, 229 Kč / Annabelle Minerals Powder, Makeup.cz, 194 Kč

Čtěte také:

Reklama