Lejlu Abbasovou možná mnozí z Vás znáte z reality show Big Brother, kterou moderovala. Jako tvář televizní obrazovky ji můžete vídat na Óčku, dříve také na TV Galaxie a TV3.

Příležitostně se věnuje i modelingu.

Velká část jejího života se však točí kolem charitativní pomoci. Už jako dítě pomáhala v domě sester Františkánek s péčí o postižené děti. Od roku 2001 byla podporovatelkou Humanistického hnutí, se kterým spolupracovala jako koordinátorka projektu Adopce na dálku. Půl roku působila v Keni jako delegátka Humanistického hnutí.

Aktivně se věnuje charitě. Založila vlastní nadační fond ASANTE KENYA. Jeho činnost spočívá ve zprostředkování pomoci projektům v Keni, zabývajících se vzděláváním a podporou dětí s těžkými životními osudy. Tyto děti žijí na hranici absolutní bídy nebo jsou nakaženy virem HIV/AIDS, případně jsou úplní sirotci, jež přišli o své rodiče právě díky HIV/AIDS. Další aktivitou ASANTE KENYA je spolupráce s projekty, které se zaměřují na problematiku ženské obřízky.

Pod záštitou ASANTE KENYA se sdružuje 19 projektů, momentálně Asante začíná spolupracovat se 4 z nich, do budoucna se bude Asante snažit svou pomoc rozšířit na všech 19. Všechny projekty navštívila Lejla osobně. Každý z projektů je na jiné kvalitativní a finanční úrovni, přesto jsou všechny stále ve velmi složité ekonomické situaci. Všechny projekty fungují na bázi téměř stoprocentního dobrovolnictví svých zakladatelů a s téměř žádným přísunem financí nutných pro jejich elementární fungování. Cílem Asante Kenya je přiblížit všechny stejnému standardu, kdy budou schopny skrze vlastní podpůrné aktivity generovat stálý příjem financí, a tím budou primárně podporovat svoji původní činnost již nezávislou na podpoře okolí. Jedním z těchto projektů je i Medela.

 

O projektu Medela
Projekt Medela je jednou z aktivit nadačního fondu Asante Kenya, který založila v roce 2006 Lejla Abbasová. Svým záběrem se zařadil mezi největší neziskové projekty: zahrnuje Kalendář Medela, knihu o činnosti projektu a knihu rozhovorů s osobnostmi podporující činnost Medely, přes organizaci benefičních koncertů až po dokumentární filmy o charitativní činosti.

Naším cílem je zlepšit život dětem v těžkých životních situacích. Rozhodli jsme se spolupracovat s konkrétními projekty neziskových organizací, které jsou úmyslně lokalizovány každý na jiném kontinentě. Zároveň chceme podpořit obecné chápání charity – zlepšit povědomí o problematice novou tradicí v podporování neziskových projektů.

Chcete také finančně pomoci?
číslo účtu: 1211008939/5500

Co Lejlu k této práci přivedlo a co jí to dává? Jak se jí dnes daří a co má ráda? Jak se dívá na svou práci v modelingu a před televizními obrazovkami? Jak se chystá na Vánoce? Zeptejte se Lejly on-line!

On-line rozhovor proběhne 23.11.2006 na našem magazínu! Sledujte hlavní stranu! Své dotazy můžete pokládat už nyní právě ZDE - (vstoupit do rozhovoru).

Na tuto stránku se také dostanete přes hlavní stranu odkazem v horní liště - Rozhovory.

víkendová soutěž

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama