TV Nova získala licenci na vysílání nejúspěšnější britské hudební soutěže posledních let s názvem X Factor, která patří do rodiny úspěšných formátů společnosti FremantleMedia. V současnosti slaví úspěchy již v deseti zemích světa, ve kterých dosahuje výrazně nadprůměrné sledovanosti. Na obrazovkách televize Nova se objeví již v roce 2008.

 

Poprvé byla uvedena v roce 2004 na britské televizi ITV. V Británii se také stala jednou z nejoblíbenějších zábavných show posledních let se sledovaností přes 10 milionů diváků. Největších úspěchů dosahuje především mezi mladými diváky ve skupině 16-34 let. V současné době se ve Velké Británii vysílá již čtvrtá série.

 

Hudební soutěž X Factor nezná hranic. Je otevřená soutěžícím všech věkových kategorií, všech hudebních žánrů, a dokonce jak jednotlivcům, tak i zpívajícím formacím. Obvykle se soutěží ve třech kategoriích – 15-24 let, 25 a více let a skupiny. A nesoutěží jen zpěváci. Do vzájemného souboje schopností a prozíravosti se dostávají i porotci soutěže. Každý z nich je patronem jedné kategorie a sám vybírá soutěžící, kteří v dané kategorii postoupí do finále. Až do konce se svými „ovečkami“ úzce spolupracuje, vybírá jim repertoár, konzultuje a doporučuje způsob předvedení písně. Každý z porotců, který je vlastně v roli „neformálního producenta“, má tedy snahu dotáhnout své svěřence v soutěži co nejdál a obhájit je proti favoritům ostatních porotců.

X Factor má tři postupné fáze. První jsou castingy, které proběhnou v různých městech České republiky. Druhou fází je semifinálové soustředění, na kterém si každý z porotců vybere favority ve své kategorii a pošle je do finále. Ve finálových kolech se pak všichni utkají ve vzájemném souboji.

FremantleMedia patří k největším mezinárodním tvůrcům a producentům licencovaných zábavných formátů na světě. Vyrábí prvotřídní pořady pro hlavní vysílací časy v oblasti hrané i seriálové tvorby a dále zábavné pořady i formáty reality show.

Jak se vám líbí nastínění nové soutěže? Měla jste už možnost ji vidět na některých zahraničních kanálech? Myslíte si, že to bude něco podobného jako SuperStar? Vadí vám tyto soutěžní show? Nebo to berete jako příjemné zpestření večerního programu v televizi?

zdroj: TZ TV Nova

Reklama