Na březích Nilu byl před víc než 3000 lety z neposkvrněného početí zrozen král nazývaný „opeřený had“. Konal zázraky, uctíval Slunce jako boha plodnosti a učil svůj lid Sluneční vědě. Když zemřel, odešel prý ke hvězdám.

 

Stejně jako mayský vládce Pacal bývá též zobrazován jako bílý muž s plnovousem, světlými vlasy a modrýma očima. I ten přinesl svému lidu tajemství matematiky, astrologie, zručnost řemeslníků a naučil jej stavět chrámy a pyramidy. Když zemřel, stal se jitřní hvězdou – Venuší.

Podobností je zde překvapivě mnoho.

 

Tutanchamon stejně jako Pacal nastoupil na trůn ve věku 9 let jako král Horního a Dolního Egypta.

Tutanchamon ale zemřel ve věku 19 let dle zkoumání rentgenem tupou ránou do spodní části lebky. Pohřben byl na jaře roku 1323 př.n.l.

 

Tutanchamonova hrobka

Tutanchamon tedy vládl v letech 1333 až 1323 př.n.l. a jeho hrobka zprvu nebyla v centru zájmu, neboť nebyl považován za významného panovníka. Tím byla ušetřena drancování zloději a vykradači hrobek, ale i archeologického zájmu.

 

Mladý archeolog Howard Carter byl spíš než odborníkem nadšeným samoukem a téměř 5 let vytrvale věřil, že v egyptských dějinách chybí  jeden velký vládce.

V listopadu roku 1922 společně  s dělníky začal tuto hrobku odhalovat. Překvapující bylo, že před Carterovým vstupem byla přece jen 2x vykradena. Carter tak soudil dle úředně zapečetěných zlodějských vstupů chodby. Vykradači si ovšem příliš neodnesli, neboť dorazili do nesprávných místností.

Později však zjistil, že si zloději přece jen pár drobností z hrobky odnesli, přesto v ní zůstalo úžasné a ohromující množství cenností, zlata a sošek. Co je však ještě cennější jsou poselství, která se postupně daří rozluštit.

 

Přístavek byla část hrobky, kde byl zlodějský otvor nezapečetěn. Tato část byla otevřena 6 let po objevu hrobky. Nebyly zde klenoty, ale věci praktického významu. Modely lodí, vějíře, šípy, meče, 26 druhů vín, oleje a dvě nádoby medu, který byl považován za nektar bohů. I po těch 3000 let vědci zjistili, že je stále poživatelný, neboť bakterie v medu nemohou růst, tudíž je med právem považován za symbol čistoty.

Dokážete si představit med, který sebraly včely před 3000 lety?

 

Pohřební komora obsahovala sarkofág, kde bylo v obinadlech zabalených 142 předmětů. Jako 143. byla zlatá maska nad hlavou mumie, a Tutanchamon samotný byl označen číslem 144, což je podle Maurice Cotterella magické číslo, které značilo příslušnost k velebohům podobným způsobem jako Kristus a mayský vládce Pacal. Maurice Cotterell je člověkem, který rozluštil mayské šifry a vzkazy naší civilizaci a v Tutanchamonově hrobce našel mnoho shod a podobností.

Mumie samotná byla ozdobena obrovským množstvím předmětů, jejichž zkoumání by zabralo celý život, a rozluštění ještě více.

 

Rozluštění číselných kódů v hrobce krále Tutanchamona ukazuje podobnost s učením starých Mayů a jeho hrobka je i v mnohém podobná té Pacalově. Uctívání Slunce jako boha plodnosti, znalost slunečních cyklů a vlivu Slunce na pády a vzestupy civilizací, ovlivnění plodnosti, či „jen“ pouhý přímý vliv na okamžik zrození či menstruace u žen.

Navíc symbolika nalezených ebenových sošek naznačuje, že v dalším převtělení bude velebůh Tutanchamon černý. Tedy černé barvy pleti…
V hrobce byly nalezeny schránky se zvířecím masem a jejich symbolika ukazuje fakt, že Tutanchamon neměl vlastního otce, pochází tedy z neposkvrněného početí a jeho původ je božský.

 

Stejně jako Pacal, i Tutanchamonův odkaz mluví o zkáze civilizace kolem konce dalšího slunečního cyklu, což je opět rok 2012, též v souvislosti se slunečním cyklem a patrně rozvratem geomagnetického pole.

Z Egypta opět k mayské civilizaci…

 

Více v knize: Maurice Cotterell: Tutanchamonova proroctví (nakladatelství BB art, 2004)

Reklama