Na březích Nilu byl před víc než 3000 lety z neposkvrněného početí zrozen král nazývaný „opeřený had“. Konal zázraky, uctíval Slunce jako boha plodnosti a učil svůj lid Sluneční vědě. Když zemřel, odešel prý ke hvězdám.
Stejně jako mayský vládce Pacal bývá též zobrazován jako bílý muž s plnovousem, světlými vlasy a modrýma očima. I ten přinesl svému lidu tajemství matematiky, astrologie, zručnost řemeslníků a naučil jej stavět chrámy a pyramidy. Když zemřel, stal se jitřní hvězdou – Venuší.
Podobností je zde překvapivě mnoho.
Tutanchamon stejně jako Pacal nastoupil na trůn ve věku 9 let jako král Horního a Dolního Egypta.
Tutanchamon ale zemřel ve věku 19 let dle zkoumání rentgenem tupou ránou do spodní části lebky. Pohřben byl na jaře roku 1323 př.n.l.
Tutanchamon tedy vládl v letech 1333 až 1323 př.n.l. a jeho hrobka zprvu nebyla v centru zájmu, neboť nebyl považován za významného panovníka. Tím byla ušetřena drancování zloději a vykradači hrobek, ale i archeologického zájmu.
Mladý archeolog Howard Carter byl spíš než odborníkem nadšeným samoukem a téměř 5 let vytrvale věřil, že v egyptských dějinách chybí jeden velký vládce.
V listopadu roku 1922 společně s dělníky začal tuto hrobku odhalovat. Překvapující bylo, že před Carterovým vstupem byla přece jen 2x vykradena. Carter tak soudil dle úředně zapečetěných zlodějských vstupů chodby. Vykradači si ovšem příliš neodnesli, neboť dorazili do nesprávných místností.
Později však zjistil, že si zloději přece jen pár drobností z hrobky odnesli, přesto v ní zůstalo úžasné a ohromující množství cenností, zlata a sošek. Co je však ještě cennější jsou poselství, která se postupně daří rozluštit.
Dokážete si představit med, který sebraly včely před 3000 lety?
Mumie samotná byla ozdobena obrovským množstvím předmětů, jejichž zkoumání by zabralo celý život, a rozluštění ještě více.
Navíc symbolika nalezených ebenových sošek naznačuje, že v dalším převtělení bude velebůh Tutanchamon černý. Tedy černé barvy pleti…
V hrobce byly nalezeny schránky se zvířecím masem a jejich symbolika ukazuje fakt, že Tutanchamon neměl vlastního otce, pochází tedy z neposkvrněného početí a jeho původ je božský.
Stejně jako Pacal, i Tutanchamonův odkaz mluví o zkáze civilizace kolem konce dalšího slunečního cyklu, což je opět rok 2012, též v souvislosti se slunečním cyklem a patrně rozvratem geomagnetického pole.
Z Egypta opět k mayské civilizaci…
Více v knize: Maurice Cotterell: Tutanchamonova proroctví (nakladatelství BB art, 2004)
Nový komentář
Komentáře
To byla krásná vzpomínka na Egypt a teplíčko tam
A on to byl Tut Anch Amon osobně!
No byli šikovní, když postavili pyramidy.
Zajímavý článek.Početla jsem si.
zajímavé
Natálka73: 68
nám jde taky " o člověka"
, proto ti tady tak dobře radí
chuanita: Kéž bych byla.
*Kotě*:
Natálka73: máš pravdu, šupky dupky a ať už jsi zpátky na Dámě
Nám šlo především o člověka, soudruhu majore
Natálka73: Jsi sladká.
Akorát otrávíte ostatní,nevěřila jsem tomu,že tu jsou takový lidičky jako Vy,slyšela jsem o tomto servru, že tu jsou přechytralé nepříjemné atd a koukám měli pravdu,tak šupky zase na jíný servr ,kde jde druhému spíš o člověka a né jestli píše správně
Meander: a ty myslíš , že na netu sedí jen lidi s vysokou školou nebo s maturitou? Chceš slovíčkařit? Prostě víc používám hovorovou češtinu no a???????
Natálka73: Přijde ti normální holdovat jen tak bezdůvodně uprostřed věty?
Meander: Hlavně v logice
Natálka73: Jestli ono to nebude tím, že výraz "holt" pochází z německého "halt" a i v češtině se často v této podobě užívá.
Nedaří se a nedaří, co? To máme nedostatky v historii, počtech a teď se k tomu ještě přidává jazykověda.
holt V pravidlech neodpovídá žádné klíčové slovo Vašemu zadání.
Pravidla českého pravopisu
Nalezené tvary: hold ~ holde ~ holdech ~ holdem ~ holdu ~ holdům ~ holdy
h hold, -u m.
h holding [-dy-], -u m.
holding [-dy-], -u m.
holdovat
chuanita: Už ho nesu.
http://www.sdileni.cz/phprs/images/prazdroj.jpg
Natálka73: Tak si to holt pamatuj a my ti vzdáme hold.