Koupání, pěší turistika, jízda na kole i po vodě, památky na seznamu UNESCO a německá metropole na dosah ruky. To vše nabízí romantický turistický okruh „66 jezer“. Je skvělým tipem na prodloužený letní víkend nebo aktivní dovolenou, návštěvníky ale nezklame ani v zimě.

66 jezer

Německý časopis Wandermagazin označil turistickou trasu „66 jezer“ v Braniborsku za druhou nejkrásnější trasu v Německu; předčila ji pouze frankfurtská GrünGürtel-Weg. Tato 400 km dlouhá turistická trasa vedoucí kolem Berlína je jednou nejbarvitějších částí severoněmecké roviny. Vede přes malebné louky, pastviny, kolem jezer i řek a ospalými vesnicemi, nad kterými není výjimkou zahlédnout kroužící jeřáby. Místa vyhrazená pro piknik lákají k odpočinku, restaurace k ochutnání místních specialit. Díky minimálnímu převýšení je naprosto ideální volbou i pro nepříliš zdatné turisty – nováčky, kteří si mohou vybrat až z třiceti různých tras.

66 jezer

66 jezerŠiroká nabídka možností aktivit jistě vyhoví jakýmkoliv požadavkům i časovým možnostem turistů. Velkou výhodu je, že okruh kolem 66 jezer je velmi dobře propojen s berlínskou místní dopravou, díky čemuž je atraktivní alternativou pro návštěvníky německého hlavního města, kteří si chtějí na chvíli oddechnout od velkoměstského ruchu. V létě si mohou návštěvníci užívat koupání v jednom z mnoha jezer, své půvaby však oblast neztrácí ani v zimě, kdy láká k procházkám v romantické, sněhem pokryté krajině.

66 jezer

Milovníci kulturních památek i krásných parků jistě ocení, že trasa „66 jezer“ začíná i končí v Postupimi, jejíž paláce a zahrady jsou zapsány na seznamu UNESCO. Po výletě poklidnou krajinou se tak na chvíli mohou ponořit do historie a vychutnat si lesk i slávu pruské palácové a parkové architektury.   

66 jezer

Ještě jeden exkurz do historie: ideovým autorem trasy „66 jezer“ je Manfred Reschke, důchodce, který vyjíždí do okolí Berlína od doby, kdy bylo město rozděleno na východ a západ.

66 jezer66 jezer

Více informací o trase “66 jezer” naleznete na: www.66-seen-weg.de