Náš denní rytmus se buď změnil nebo úplně převrátil. Museli jsme se naučit žít v přísnějším režimu s nebývalým omezeními, musíme čelit existenčním výzvám a obtížím.

pop.jpg

Tato situace měla zpočátku vliv i na estetickou chirurgii, protože během první vlny mohly být do soukromé zdravotní péče přijímání pouze pacienti, kteří potřebovali urgentní péči. Soukromé kliniky zpočátku fungovaly s minimálním využitím navzdory své kapacitě a počet pacientů se kvůli cestovním omezením výrazně snížil.

Abychom získali komplexnější obraz o skutečné situaci na klinikách v oblasti estetické chirurgie, požádali jsme o bližší informace ředitele Kliniky pro Transplantaci vlasů Phaeyde.

Připravit se na takovou neočekávanou situaci je téměř nemožné. Po propuknutí viru bylo jistě nutné ihned zareagovat na aktuální situaci i z důvodu vládních opatření, které zasáhly i soukromé kliniky. Jaká opatření byla přijata, aby se zajistil chod kliniky a aby bylo nadále možné přijímat pacienty, kteří chtějí podstoupit transplantaci vlasů?

Zajistili jsme přísné hygienické podmínky, zřídili jsme několik dezinfekčních míst a náš personál je pravidelně testován pomocí PCR-testů. Toto je zárukou naprosté bezpečnosti pacienta na naší klinice.

Do jaké míry zasáhl strach z viru do plánů zákazníků podstoupit transplantaci vlasů? Snížil se u Vás zájem ze strany zákazníků?

Pokles zájmu jsme zaznamenali pouze během první vlny, kdy ještě nikdo přesně nevěděl, čemu čelíme. Masivní nárůst počtu nemocných a děsivé statistiky měli podle mého názoru negativní dopad na ochotu našich zákazníků podstoupit zákrok.

Můžeme konstatovat, že právě kvůli později povinnému nošení roušky, považovali mnozí toto období za ideální pro různé kosmetické zákroky. Rouška jim totiž poskytlo možnost zahalení.

Z důvodu výkonu práce z domova zákazník nebude v zaměstnání chybět, není třeba si vybrat dovolenou, práci z domu může začít už na druhý den po zákroku. Kolegové si ani jen nevšimnou, že zákazník podstoupil transplantaci vlasů. Vyhne se tak pocitem studu a nebude mít neustálou tendenci zakrývat viditelná místa po zákroku. Zakrývání transplantované oblasti je mimořádně nežádoucí, protože po takovém zákroku musí pokožka hlavy větrat a regenerovat, takže její podráždění by bránilo hojení malých, později zcela mizejících ran.

Jak dlouho trvá zákrok transplantace vlasů? Jak vypadá proces na klinice vzhledem k přísnější hygienické normy?

Transplantaci vlasů lze provést i během jednoho dne, v závislosti na množství transplantovaných štěpů. Pokud čelíme velké cílové oblasti (kde vlasy chybí) a dárcovská oblast, ze které se vlasy extrahují, umožňuje dostatečný výběr štěpů, pak k provedení zákroku stačí dva dny.

Vzhledem k pandemické situaci se transplantace vlasů provádí na klinice za přísných hygienických podmínek. Zákrok provádíme pomocí nejmodernější metody S.H.E. (Single Hair Extraction), která byla vyvinuta naší klinikou. Během zákroku má pacient i specialista na transplantaci vlasů a jeho asistence nasazené rouško.

pop1.jpg

Proč se považuje tato metoda za nejmodernější?

Při této metodě transplantace vlasů používáme k extrakci štěpů mimořádně tenkou dutou jehlu s průměrem 05-08 mm. Výsledkem je, že malé řezy vzniklé během sázení vlasů zmizí bez stopy asi za týden, maximálně však za 10 dní, stejně jako stopy po extrakci v dárcovské oblasti. Nejsou potřeba žádné stehy a nevznikají jizvy. Jedná se o bezbolestný zákrok, po kterém zbývá pár dní pouze minimální pocit pnutí na pokožce hlavy. Výsledek je zaručen a transplantované štěpy zůstávají na celý život.

Jak ovlivňuje druhá vlna pandemie, která stále trvá, způsob fungování kliniky?

Za dodržení přísných bezpečnostních opatření fungují zákroky bez problémů. Z důvodu cestovních omezení zvažují zákazníci v tomto období svůj zákrok podstoupit v lokálně dostupných zařízeních. Pacienti se mohou účastnit zákroku na naší klinice při Bratislavě, i nadále za výhodnou cenu, samozřejmě za dodržení vysoké úrovně hygienických opatření.

Rovněž se na zákroku mohou zúčastnit zákazníci přicházející ze zahraničí, vyžaduje se však negativní PCR-test na Covid-19 a potvrzení o lékařském zákroku, které Vám vystaví naše klinika.

Pokud máte jakékoliv další otázky, jsme Vám k dispozici. Osobní konzultace poskytuje příležitost k důkladné vyšetření vlasů a pokožky, také k určení nejvhodnější postupu pro daného zákazníka individuálně, s ohledem na dárcovskou i cílovou oblast.

Transplantace vlasů na vysoké úrovni v roce 2021 pouze na klinice PHAEYDE!

Reklama