Turecko

Turecko je zemí Homéra a jeho slavné Tróje, zemí Alexandra Velikého, zemí slavné byzantské a chetitské říše. Je to jediná země, na jejímž území se nacházejí dva ze sedmi divů světa. Je čarovnou, snovou zemí, o které jsme čítávali jako děti v pohádkách - zemí Tisíce a jedné noci, zemí Sindibáda a Šeherezády, létajících koberců, štíhlých minaretů a tajuplných skalních měst.

TureckoTurecko je zemí dvou kontinentů, jejíž pobřeží je omýváno ze tří stran mořem. Uchvátí Vás prosluněnými mnohakilometrovými písečnými plážemi, zátokami s křišťálovou vodou, azurově modrým mořem zářícím v paprscích slunce, podmanivou hudbou, orientálními tanečnicemi, jedinečnými čajovnami, vynikající kuchyní a ještě mnohem více... Turecké pobřeží patří dnes k nejoblíbenějšímu cíli nejen českých turistů, kteří chtějí strávit dovolenou u Středozemního moře. Pokusíte-li se otevřít své srdce této zemi, budete jí nadšeni a překvapeni. Poznáte místní obyvatele, kteří se k návštěvníkům chovají velmi srdečně a jsou nesmírně ohleduplní, ochotní a přátelští. Naskytne se Vám zde jedinečná šance lépe porozumět nesmírně zajímavé a tolik odlišné cizí kultuře a poznat turecké zvyky a tradice. Turecko je pokladnice historických památek, ke kterým patří nejen Istanbul, ale i řada památek z dob byzantské říše, Pamukale se známými vodními terasami, Antalya, Efez s jedinečnou knihovnou a cennými archeologickými památkami, Fethiye se svými skalními chrámy a spousta jiných míst, které stojí k navštívení! Turecko je země, která Vás zajisté uchvátí a získá si Vás napořád!

Turecko

Turecko má na svém území kolem 8 000 km mořského pobřeží Černého, Středozemního a Egejského moře. Nabízí nekonečné modré moře, města a vesnice s olivovými a citrusovými háji, byzantské kláštery, římské mramorové sloupy, horské masivy s voňavými piniemi či pláže s jemným pískem v romantických zákoutích. Kde jinde můžete během několika dnů spatřit krásné pláže, vodopády v hustě zalesněných horách, antické památky nebo neuvěřitelné vápencové terasy v Pamukkale.

Území je převážně hornaté s četnými jezery a jeho rozsah činí neuvěřitelných 781 tisíc km2. Hlavním městem je Ankara se 4 miliony obyvateli a spolu s Turky, Kurdy a Araby tvoří populaci Turecka přes 66 milionů

Podnebí je u pobřeží teplé středomořské, ve vnitrozemí suché kontinentální, v horách studené. Vegetace je u pobřeží středomořská, dále do vnitrozemí stepní a polopouštní.

Teploty vzduch/voda

Tureckokvěten: 28/21
červen: 32/23
červenec: 34/25
srpen: 36/26
září: 33/25
říjen: 32/24

Tipy CK KOVOTOUR PLUS do Turecka

Hotel ARTEMIS
s polopenzí od 8590 Kč
Hotel PANORAMA

s all inclusive od 14590 Kč
Hotel ORIENT PALACE

s all inclusive od 15290 Kč
Hotel KLEOPATRA ALAYA

s all inclusive od 12290 Kč

Další tipy včetně last minute nabídky najdete na: www.kovotour.cz

Rezervujte online na Kovotour.cz nebo volejte 14 001.

Reklama