Toužíte po dovolené, na které se nebudete jen povalovat na pláži? Poznáváte ráda nové kultury a místa, kde se Vás dotkne duch času? Pak máme skvělý tip právě pro Vás!

Turecko

Nechte se inspirovat CK GLOBALTOUR  a vyrazte na zájezd do Turecka. Kultura a odpočinek v Turecku je to pravé pro milovníky dovolené, ve které se prolíná kultura a příroda, dobrodružství a relaxace. Prozkoumejte velkolepé krajiny se skrytými poklady v Turecku - zemi mnoha tváří. Náš odborný průvodce Vám přiblíží místní zvyky a zajímavou historii během poznávací části zájezdu, v pobytové části naleznete odpočinek se servisem 5* hotelu u teplého a průzračného moře.

Také Vás tato nabídka zaujala? Pak se nechte inspirovat programem zájezdu!

1. den: Přílet do Antalye

Přímým letem z Prahy renomovanou českou leteckou společností začnete svoji cestu. Na letišti v Antalyi si Vás osobně vyzvedne česky mluvící průvodce, který Vám bude i nadále k dispozici. Následuje transfer klimatizovaným moderním autobusem, cestou Vás průvodce bude informovat o všech podrobnostech. Večeře a přenocování v oblasti Antalya.

Turecko

 2. den: Antalya – Aphrodisias - Kusadasi

Projedete krásným pohořím Taurus ke slavnému archeologickému nalezišti bohyně krásy Afrodity - Aphrodisias. Zde můžete obdivovat nejlépe dochovaný stadion. Dříve byl Aphrodisias také známý slavnou školou sochařství, kterou lze navštívit i dnes.

Večeře a přenocování je v hotelu v oblasti Kusadasi.

 3. den:  Ephesus a vesnice Sirince

Dnes se vydáte do nejlépe zachovalého antického města v Turecku - Ephesu. Navštívíte místa jako impozantní divadlo, Celsiovu knihovnu, chrám bohyně Artemis, Isabey mešitu ze 14. stolení a další. Nakonec se můžete těšit na návštěvu původně řecké vesnice Sirince. Budete mít možnost udělat ochutnávku vína.

Večeře a přenocování ve stejném hotelu v oblasti Kusadasi.

 4. den: Kusadasi – Hierapolis – Pamukkale terasy

Přes úrodnou oblast řeky Meandros navštívíte unikátní místo zapsané na seznam světového dědictví UNESCO – Pamukkale (česky „bavlněný hrad“). Stále aktivní termální pramen v průběhu tisíciletí vytvořil množství travertinových jezírek a vodopádů, po kterých stéká teplá (až 35°C), vápníkem nasycená voda. Již v antických dobách se lidé o pramen zajímali a tak bylo zde 250 let př.n.l. založeno lázeňské město Hierapolis, které je také součástí prohlídky.

Večeře a přenocování v termálním hotelu v Pamukkale.

Turecko

5. den: Pamukkale – Antalya

Tento den se vydáte přes nádherné pohoří Taurus zpět do Antalye, perly středomoří. Cestou navštívíte jednu z místních tkalcoven, kde můžete sledovat, jak koberec vzniká až po výsledný produkt. Můžete si dokonce sami zkusit, jak šikovné jsou prstíky místních žen, které koberce vážou.

Večeře a přenocování v oblasti Antalya.

 6. den: Antalya – možnost nákupů, individuální program

Dnes se přesunete do Vašeho 4 nebo 5* hotelu, během transferu navštívíte obchody a můžete si nakoupit kožené výrobky nebo klenoty.

Turecko

Večeře a přenocování v oblasti Belek nebo Kemer.

Ubytování je pro Vás zajištěno v 5* hotelích Dyadom Resort, Aydinbey Famous v Beleku nebo Maxim Resort, Meder Resort, Rose Residence Beach v Kemeru pro klıenty, kteri si dokoupi sluzby All Inclusive nebo v 4* hotelich jako např. Hotel Matiate v Beldibi u Kemeru pro klıenty, kteří budou využívat služeb s poloopenzí. Jedná se o velice kvalitní hotely, výběr konkrétního hotelu náleží našemu tureckému partnerovi.

 7. den: individuální program u moře

Tento den můžete trávit lenošením a koupáním v moři nebo podniknout výlety po okolí. Večeře a přenocování ve stejném hotelu.

 8. den: Odlet do Prahy

Klimatizovaným autobusem Vás dopravíme na letiště – odlétáte přímým letem zpět do Prahy. 

A to ještě není vše!

Turecko

Tento krásný zájezd si můžete užít již od září 2011 na klidných a nepřeplněných plážích, za neuvěřitelnou cenu od 7 990Kč!

Termíny a lákavou nabídku CK GLOBALTOUR najdete na stránkách ZDE

Reklama