Jak jsme vám slíbili ZDE, přinášíme vám tuniský deníček naší redaktorky rubriky Vaření, Elly. Jak se jí v Tunisu líbí a na čem si pochutnává? Dočtete se v tomto článku.

Dnes píšu narychlo, protože po ránu nemám moc času. Včera jsme měli náročný program a místo procházky po pláži jsem dlouho vyspávala. Teď se musím opět sbalit, protože po dnešních výletech se přesouváme do dalšího hotelu, v Hammametu, kde zůstaneme poslední tři noci.

Tunis

Včera jsme měli den archeologických vykopávek. Navštívili jsme dvě naleziště. Jedno známější v Thuburbo Majus a jedno méně známe Oudna. Líbilo se nám hlavně to druhé, kde se nás ujal nadšený průvodce a dlouho se nám věnoval.

Tunis

Bylo to tak zajímavé, že nám nevadila ani výheň, která ten den byla fakt silná.

Tunis

Po vykopávkách jsme se přesunuli do hlavního města Tunis. Tady jsme si prošli klasické tuniské tržiště. Dostali jsme rady, jak nakupovat a smlouvat, a pustili se do malých propletených uliček. Nakoupila jsem dvakrát a přesně za tu cenu, kterou jsem za zboží byla ochotná dát, takže jsem odcházela velice spokojená.

Tunis

Na úžasný oběd jsme zašli do opravdu typické tuniské restaurace v centru mediny - starého města. Kdybych ji měla sama najít, tak mám problém, ale dovedl nás tam náš řidič. Jídlo bylo, jak jinak, výborné! Jen jsme pak měli problém se zvednout od stolu a pokračovat dál v našem procházení po městě. :-) Do hotelu jsme přijeli trochu dříve a šli na pláž, kde jsme se chvíli váleli a mí odvážní spolucestující novináři se vrhli do moře. Já a naše průvodkyně Martina jsme tu odvahu neměly. Už celkem foukal vítr a moře sice není ledové, ale teplé zatím také ne. Takže se jdu sbalit, na snídani a vyrážíme. Dnes do Kartága, na to se opravdu moc těším, a do muzea Bardo.

Krásný den!

Čtěte také:

Reklama