Jak jsme vám slíbili ZDE, přinášíme vám první díl tuniského deníčku naší redaktorky rubriky Vaření, Elly. Jak se jí v Tunisu líbí a na čem si pochutnává? Dočtete se v tomto článku.

Je 6.30 ráno místního času. Ten je o hodinu pozadu proti tomu co máme v naší v republice, protože zde není zavedený letní a zimní čas. Natočila jsem si budík, protože si stejně jako včera chci před snídaní udělat procházku na pláž. Můj ranní rituál je zatím každé ráno stejný. Sprcha, oblíknout, lehce namalovat (jen lehce, protože v tom vedru se nedá nosit ani make-up, ale chci, aby se dalo dívat na fotky) a dát si panáka slivovice.

Tunis

Připadám si sice jako alkoholik, ale je to ze zdravovních důvodů, abych si dezinfikovala střeva a neskončila s nějakými střevními problémy. Zatím to funguje. :-)

Po procházce u moře si dám snídani a budu doufat, že se mi nestane to, co včera. Protože to bych opravdu nečekala!! Sedla jsem si ke stolku venku, protože ty snídaně pod palmami fakt stojí zato. Odešla jsem si dovnitř pro kafe, a když jsem se vracela, sedělo na mé omeletě pět ptáků a všichni vesele snídali místo mě. :-) Mrzí mě, že jsem neměla u sebe foťák, protože to by byl moment na Czech Press Photo, :-))) Tak jsem to vyfotila aspoň bez ptáků...

Tunis

Včera jsme měli krásný den. Po jedné noci v hotelu ve městě Monastir jsme si zase sbalili kufry a přesunuli se druhého hotelu, ve městě Gamart. Takhle přesouvat se budeme ještě jednout.

Tunis

Mezitím jsme stihli vidět koloseum v El Jem.

El Jem

Oběd v přístavním městečku Port El Kantaoui a procházku modrobílou vesničkou Sidi Bou Said, ve které se točila Angelika a sultán.

Sidi Bou Said

Já se zatím loučím a jdu na tu pláž. :-) Krásný den všem přeje

اللي

Reklama