Jak jsme vám slíbili ZDE, přinášíme vám tuniský deníček naší redaktorky rubriky Vaření, Elly. Jak se jí v Tunisu líbí a na čem si pochutnává? Dočtete se v tomto článku.

Tak jsem se na den odmlčela. Deníček pro vás píšu vždycky ráno před snídaní a ve středu jsem fakt nestíhala. Vstávala jsem v šest ráno a už v sedm jsme na značkách čekali na našeho řidiče. V plánu byl výlet do archeologického naleziště Dougga. Před námi byla cesta dlouhá dvě hodiny, ale všechno nakonec dopadlo jinak.

Kartágo

Úterý jsme začali prohlídkou starobylého Kartága. Viděli jsme město, nádrže na vodu, přístav, amfiteátr i lázně.

Tunis

Dám vám hádanku. Na co jsou hliněné nádoby na břehu moře?

Sidi Bou Said

Po úžasném obědu v Sidi Bou Said jsme si prohlédli muzeum Bardo na okraji Tunisu. Vydržela bych hodiny dívat se na staré mozaiky, sochy, pozůstatky nádobí.

Tunis

A jak dopadl středeční výlet do naleziště Dougga? Špatně. Tunis je tři dny ve stávce a hlídači byli neoblomní. I když jsme jeli více než dvě hodiny autem, nepustili nás dovnitř. Zážitky, které nám náš super řidič a průvodkyně Martina nakonec nachystali, tak však byly mnohem lepší. Podívali jsme se do mešity v úplně malém a turisticky nenavštěvovaném městečku. Aby tam mě a Martinu pustili, tak nás jeden místní občan zatáhnul do svého domu, kde nás takhle krásně oblékl. :-)

mešita

Byl to zajímavý zážitek. Mešita byla zrovna v rekonstrukci a mohli jsme si v klidu udělat fotky a prohlédnout všechna místa.

tunis

Další zastávka na cestě zpět do Hammametu byla u pramene řeky Zaghouan. Odtud vedl dlouhý aquadukt, který zásoboval dříve celé Kartágo.

Tunis

Po dalším výborném obědě na pobřeží moře v Hammametu jsme se vydali na prohlídku Sebastiánovy vily. Krásná zahrada a zajímavá architektura nebyly to jediné, co nás všechny zaujalo.

TunisMilujeme prostě tuniské vany :-)))

Krásný den přeje اللي

Čtěte také:

Reklama