Další den na cestách po Tunisu začal opravdu nádherně. Archeologickými nalezišti Thuburbo Majus.

Tunisko

Po probuzení v našem novém hotelu v Gammarth jsme vyrazili na nepříliš dlouhou cestu k archeologickému naleziště Thuburbo Majus. Leží asi 60 km od Kartága a najdete zde pozůstatky města, které začalo vznikat v roce 27 př. n. l.

Thuburbo Majus

Nenajdete zde žádné zachovalé budovy, ale pouze torza fóra, amfiteátru, chrámů, lázní a dalších domů. Na vyprahlém místě jsme se přesouvali mezi jednotlivými zbytky budov a vstřebávali atmosféru dávno minulých let.

Oudna

Po důkladném prozkoumání římské vany v lázních a jiných zajímavých pozůstatků staveb jsme se přesunuli k dalšímu nalezišti. Oudna (najdete ji též pod název Uthina) není místo tak známé jako třeba Kartágo, ale i zde najdete poměrně zachovalé zbytky římských budov. Začíná se u amfiteátru, jehož obnovu si můžete prohlédnout na fotografiích v budově Capitolu, která leží o kousek dál.

Oudna

Právě v Capitolu v Oudně jsme dostali opravdu nejlepšího průvodce, jakého jsme si mohli přát. Provedl nás celou budovou, povídal o restaurování památek, vysvětlil zajímavá historická fakta. Jeho povídání bylo velice zábavné a odjížděli jsme nadšení a plní vědomostí.

Odjížděli jsme do hlavního města Tunisu. Na nákupy a výborný oběd...

 

Tunis plnými doušky:

Reklama