Na náš druhý den v Tunisku nám Martina, naše dobrá duše z Tuniského národního úřadu pro cestovní ruch, slíbila nezapomenutelné zážitky. A ty nás vlastně čekaly každý další den. Po odjezdu z hotelu v Monastiru jsme zamířili do proslulého kolosea El Jem.

Tunisko

Toto římské koloseum je třetí největší na světě.

El Jem

Z části je zachovalé a dodnes slouží jako amfiteátr. Odehrávají se zde například nejrůznější koncerty vážné hudby. Akustika je zde velice dobrá, takže představení můžou být velice zajímavá.

El Jem

Za vstupné, které zde zaplatíte, si můžete projít všechny dostupné ochozy, prohlédnout si z výšky město a navštívit také podzemní prostory kolosea.

El Jem

Navíc je v ceně vstupného i návštěva muzea, které se nachází na kraji města.

El Jem

Tady najdete nejrůznější mozaiky a další nálezy z dob minulých. Kdo má rád historii, tak si tady určitě užije. Muzeum je malé, ale moc hezké.

El Jem

Po prohlídce muzea jsme odjeli na oběd do moderního přístavu Port El Kantaoui. Toto město je postaveno za účelem turistického ruchu a nenajdete zde žádné historické stavby. Zato je zde řada hotelů, restaurací, promenád, míst, kam se můžete jít bavit, a krásných pláží. V přístavu kotví krásné lodě a já vám doporučuji najít si trochu času a místo si pěkně v klidu projít.

Port El Kantaoui

My jsme zašli do přístavní restaurace La Daurade a na doporučení číšníků jsme si dali všichni výbornou rybu. Martina pro nás vybrala několik teplých i studených předkrmů, ze kterých jsme ochutnali všichni.

La Daurade

Předkrmy mě vůbec při našich tuniských obědech bavily asi nejvíce. Bohaté na ryby a plody moře, které miluji, takže jsem si je opravdu užila.

La Daurade

Delší přesun směrem na sever jsme všichni v autě prospali. Po dobré obědě je snad ani jinak nejde. Čekalo nás, podle mého názoru, jedno z nejkrásnějších míst Tuniska. Modrobílá vesnice Sidi Bou Said.

Sidi Bou Said

Zdá se vám, že tuto vesnici znáte? Je to možné. Natáčel se zde totiž jeden z dílů série filmů o Angelice.

Sidi Bou Said

Městečko jsme si prošli a já jsem se nemohla vynadívat na tu krásu. Úžasná kombinace modré a bílé, doplněná palmami a kvetoucími keři. Strhující krása, která si vás úplně podmaní. Výhled na moře z výšky vesnice byl také dech beroucí.

Sidi Bou Said

Kdo chce v Tunisku nakupovat suvenýry, doporučuji nekupovat je právě tady. Toto turisty hojně navštěvované místo je také poměrně hodně drahé. Nákupy si nechejte na jiná místa, o tom vám ještě něco málo napíši.

Sidi Bou Said

Na další dvě noci se našim útočištěm stal Regency Hotel v Gammarthu.

Regency Hotel Gammarth

Menší hotel, určený spíš pro obchodní setkání, se mi velice líbil.

Regency Hotel Gammarth

Byl útulný, i restaurace v něm byly maličké a více typicky tuniské než v předchozím hotelu.

Regency Hotel Gammarth

Pláž je hned za hotelem a projdete se k ní po krásné dřevěné cestě, přes plážovou restauraci. Slunečníky a pohodlná lehátky lákaly k lenošení, ale nás čekalo další cestování…

Regency Hotel Gammarth

Čtěte také

Reklama