I mezi nejnovějšími módními trendy existují kousky, které můžou nosit ženy všech postav. Jedním z nich je bezpochyby tunika, která decentně zahalí, co je potřeba, a ukáže, co ukázat chceme.

tunika

tunikaTunika má všestranné využití. Dá se nosit jako halena ke kalhotám, legínám, ale třeba i samostatně jako minišaty. S páskem na bocích či v pase, nebo jen tak volně.

S dobou a trendy se mění jen jejich materiál a doplňky, které tuniku dokážou krásně a snadno proměňovat a vyvažovat alespoň opticky naše proporce. Když přiberete nějaké to kilo navíc, v tomhle báječném módním kousku oblečení to snadno zamaskujete.

Tuniky se šijí z různých materiálů, ale nejlepší zeštíhlovací efekt mají splývavé a šikmo střižené.

Vypadají skvěle k džínám, dají se nosit volně, ale i přepásané širokým páskem a mírně podkasané na způsob módy 80. let. Tuniky s výšivkami a korálkovými aplikacemi se vracejí k módě hippie, volné batistové nebo bavlněné zase připomínají exotický orient.

Výběr je široký.

tunika

Myslím, že tunika je skvělý kousek oblečení a stojí přinejmenším za úvahu. Co vy na to? Nosíte tuniky? Jak se vám líbí naše ukázky? Brala byste některou?

Foto: Custo Barcelona a Marks&Spencer

Další články o tunikách

Reklama