Musíte uznat, že i mezi módními trendy existují kousky, které dokáží být k naší postavě milosrdné. Jedním z nich je bezpochyby tunika.

Decentně zahalí, co je potřeba, a ukáže, co ukázat chceme. Já osobně těchto úžasných vlastností tunik využívám s nadšením. Poslední dobou jsem si koupila dvě, nosím je ke kalhotám a cítím se v nich skvěle. A kašlu na to, že jsem malá. Prostě ji šikovně podkásnu, abych vyrovnala proporce, a je to.

Tunika je fajn, když máte tzv. „tlusté“ období, protože v tomhle středověkém vynálezu nikdo nic nepozná. Ale abych vás nemátla.  Středověk tuniky vlastně také zdědil. Nosily se už v antice, ale byla to převážně mužská část oděvu. Tolik letmé ohlédnutí do historie a hupky dupky do horké současnosti.

Tuniky se šijí z různých materiálů, ale já jsem si oblíbila ty jemné, šikmo střižené šifonové s asymetrickým lemem. Ty také nejlépe zeštíhlují. Vypadají skvěle k džínám, dají se nosit volně, ale i přepásané širokým páskem a mírně podkasané na způsob módy 80. let. Tuniky s výšivkami a korálkovými aplikacemi se vracejí k módě hippie, volné batistové nebo bavlněné zase připomínají exotický orient. Výběr je široký.

Myslím, že tunika je skvělý kousek oblečení a stojí přinejmenším za úvahu, co vy na to?

 Jak se vám líbí naše ukázky?
Brala byste některou?
Nebo máte doma něco lepšího?
Pochlubte se!
Kam je nosíte, s čím je kombinujete a co vás na nich baví?
Nebo jste pravý opak a tuniku byste si nikdy neoblékla?
Napište mi svůj názor