Je až s podivem, kde všude se dokážou uvelebit naše zvířátka. Kočka si klidně vyskočí na vrchní skříňku kuchyňské linky, pes se schoulí pod stůl, ale nejraději mají stejně vaši postel.

Zvířata jsou (co se míst na spaní týče) ohromně vynalézavá. Kdo má kočky, jistě mi dá za pravdu, že s oblibou vyhledávají výšky. Žádná sebevýš položená plocha v bytě jim není nepřístupná. Kočky mé kamarádky spí rády na skříni, nebo dokonce na skříňce kuchyňské linky.

Čtěte také:

Kde všude spí náš kočičí miláček

Kde spí? No přece úplně všude

Náš kocour zase miluje vůni papíru a nejraději spí na stole: Když kreslím, na otevřené knize či rozečteném časopise. Vůně papíru ho prostě fascinuje. Poslední dobou si ale oblíbil hladící rukavici z beránka. Aby bylo jasno, to není žádná erotická pomůcka, ale lešticí rukavice na koňskou srst. K tomuto účelu jsem ji nikdy nepoužila, a tak se stala kočičím polštářkem. Vždycky ji chvilku našlape, načechrá a ulehne.

Pes, ačkoliv vlastní několik pelíšků, spí na zemi pod stolem. Zřejmě se cítí v bezpečí pod stříškou.

Ale jakmile najde pootevřené dveře do ložnice, hupky dupky do postele. Udělá si „hnízdečko“ na rozhraní obou polštářů a stočený v klubíčku podřimuje. Dokud ho nenačapáme. To se pak tváří provinile, vrtí ocáskem a očima nás přemlouvá, abychom ho tam nechali. Abyste si nemysleli, že jsem nelida, občas se (k nelibosti mého muže) slituji, ale jen když se chystám povlečení převléknout.

Ale to jsem se trochu rozpovídala... k dnešnímu článku mě inspirovaly netradiční pelíšky Veroniky Kučákové, které jsem objevila na www.fler.cz

Jejich autorka je nazvala „Tulipytlíky“, a mně se to moc líbilo.

Klikněte na jednu z fotek a otevře se vám fotogalerie

Kde s oblibou spí váš mazlíček, milé ženy-in?

Reklama