Kniha se sedmi pečetěmi: Moderní svět překypuje školní moudrostí, pochybami a předsudky, charakterizovanými lehkomyslností a pohrdáním poznatky starého, dávného světa. Nemocí dnešní doby je neschopnost vniknutí do neznámé, tajemné podstaty věcí, jenž je předmětem magie, oné pravěké tajné vědy, jež rozhodovala nejen v životě velkých jedinců, ale i celých národů.

Vždy když se chystám psát nějaké psaní do rubriky magie, nechávám na sebe promluvit věci. S přáním, ať to, o čem bych se měla rozhovořit, samo vyvstane. :-) Citát z knihy se sedmi pečetěmi se přihlásil o slovo v momentě, kdy mi na mysl vyvstal tulipán.

tulipán

Miluji tulipány, snad  pro ten jejich překrásný kalich… Ovšem vraťme se k obsahu již zmíněného úryvku. Na světlo boží již přišlo mnoho vědění a terapií, které jsou jedněmi uctívané a druhými vysmívané, a jsou i tací, kterým jsou více méně ukradené. Jednou z těchto nauk je i květová terapie. Ruku na srdce, kdo z nás nemá květiny rád? Nepochybuji o jejich skrytém a daleko podstatnějším významu, než je ten, že zdobí naše zahrádky či vázy. Pevně věřím, že květy jsou prostředníci, zvěstovatelé krásy a nositelé mnoha tajemných symbolů a poselství. Ať již, pro svou okem zachytitelnou, krásu, vůni, či pro jejich jemné vyzařování, které šíří kolem sebe. 

Tak tedy tulipán.

Brzy mi snad vykvetou na zahradě a já se už nyní nemohu dočkat. :-) Podle květové terapie Doreen Virtue je tulipán v přímém spojené s archanděly Hanielem, Raguelem a Zadkielem. Je zároveň nositelem těchto energetických vlastností: půvab, duševní rovnováha, odstraňování podráždění, zbavování vzteku a rušivých vlivů.

Tulipány odstraňují energie, které způsobují rozmrzelost a hněv. Tyto uklidňující květy vám pomohou relaxovat a lépe se soustředit, dokonce, i když se bude zdát, že se proti vám spikly okolnosti, aby vám zabránily dokončit vaši práci. Když máte pocit, že se vám vůbec nedaří pohnout z místa, energie tulipánu vám pomůže přinést rovnováhu a vše se vrátí do původního pořádku. 

tulipán

Poselstvím tulipánu je, abychom dovolili svému tělu vstřebat jeho léčivé energie. Nechat jít jakékoliv hrubé emoce, s kterými máme zkušenost. Tulipán nás bude podporovat a umožní nám, abychom v sobě cítili důstojnost a klid.

Podle našeho českého mystika Karla Funka pak tulipány vyjadřují vnitřní moudrost. Stávají se darem jen tehdy, pokud se člověk snaží o duchovní  život a moudrost. Ta se může jevit na zemi jako hloupost těm, kteří nechápou duchovní nadsmyslové skutečnosti a pravdy. V jejich očích bývá chování duchovního člověka hloupé. Proto se někde tulipán vžil jako symbol hlouposti, což ale neodpovídá jeho pravé duchovní podstatě. Jeho kouzelný kalich symbolizuje otevřenou hlavu pro spojení s kosmickými silami. Kdo by se o esoterické charakteristice květin podle Karla Funka chtěl dozvědět více, mohu vřele doporučit jeho objevnou knihu Umíme si vytvořit domov? aneb Feng - šuej po česku.

Přečtěte si také:

Reklama