seznamjo.jpg
Foto: Shutterstock

Mnoho žen nám dá za pravdu, že není hezčího pohledu než na květinové pole, kde se to hemží rozkvetlými barevnými květy. Nizozemsko je známé pro svou tulipánovou hojnost, ale abyste navštívili pole, které je plné této krásné květiny, nemusíte daleko. V německém Grevenbroichu se nacházejí pole různě barevných rozkvetlých tulipánů. No není to nádhera? Pokud je to pro vás daleko, na konci článku vás čeká TIP na tulipánovou výstavu u nás.

64365ad60ce5eblobid0.jpg
Foto: Profimedia

Bílé, růžové, fialové nebo žluté – tulipány mohou mít vícero zbarvení. Podívejme se blíže, co jaká barva znamená, až si je budete kupovat pro sebe nebo je darujete někomu v okolí.

Červené tulipány
Červená ve vás jistě evokuje lásku, romantiku a vášeň, stejně jako červená u růží. Je to tak, ale symbolizují také důvěru, takže pokud někomu věnujete červené tulipány, dáváte mu najevo, že mu naprosto věříte a že se na vás může spolehnout.

Růžové tulipány
Růžová je, co se týče tulipánů, velmi vděčnou barvou. Dává se při jakékoliv radostné události a dokonce se hodí i pro pánské osazenstvo. Takže pokud nevíte, jakou barvu zvolit, růžovou nic nezkazíte. 

64365d03e2e25blobid0.jpg
Foto: Shutterstock

Oranžové tulipány
Oranžovou zvolte, pokud chcete vyjádřit uznání a porozumění. Paní učitelce, svému trenérovi, rodičům, zkrátka je věnujte komukoliv, koho si vážíte.

Bílé tulipány
Bílá typicky značí čistotu a nevinnost a volí se při omluvách nebo smutečních příležitostech a na obřadech. Dále také při křtech nebo náboženských událostech.

Žluté tulipány
Žluté je slunce, proto se vyznačuje optimismem a dobrou náladou. Pokud jste ale muž a rozhodl jste se, že své milované polovičce věnujete právě žluté tulipány, měl byste si to rozmyslet, žlutá totiž může značit i žárlivost, tak na to pozor. Dnes žlutou vnímáme zejména jako projev radosti, štěstí, ale i kariérního postupu a úspěchu. Neváhejte žluté tulipány věnovat k promoci nebo úspěšnému ukončení studia, ale i k získání nové práce ši povýšení.

blobid1.jpg
Foto: Shutterstock

Fialové tulipány
Fialové tulipány si kupte domů jako dekoraci. Značí přepych, eleganci a bohatství. Fialová byla dokonce oblíbenou barvou Královny Alžběty II. a patří mezi typické barvy královské rodiny.

TIP na výstavu tulipánů
Od 1. května můžete navštívit 20. jubilejní tulipánovou výstavu v Průhonicích na louce u Černého rybníka, kde bylo vysazeno 199 odrůd tulipánů, dále i narcisy, hyacinty a další drobné cibuloviny. Výstava je přístupná v rámci klasického vstupného do zahrady, které činí pro dospělého člověka 100 Kč a pro děti, studenty a seniory 60 Kč. Výstava potrvá do 21. 5., datum může být upraveno v závislosti na kvetení tulipánů a počasí.


Zdroj: Profimedia, ftd, bloomandwild, kudyznudy, wionews