Doma jsme vždycky měli spoustu zvířátek, na fotografii je náš nejnovější přírůstek, angorský kocour Zrzek. Dostali jsme ho loni na podzim od známých, kteří ho nemohli mít doma, jelikož namlátil jejich kocourovi a vyhnal ho z domu.

ghfsdh

A jak se dostal k nim? Jejich dcera dělá zdravotní sestřičku u záchranné služby a jednou k nim Zrzek nastoupil a odmítl odejít. Původního majitele se nepodařilo najít, tak si ho sestřička vzala domů, ale po té, co se u nich začal tak roztahovat, odstěhoval se k nám. My sice už jednu kočku máme, ale s tou si rozumějí, spí spolu na křesle i baští z jedné misky. I když Zrzek je dost vybíravý a hned tak něco nežere. Původně jsme se ho báli pouštět ven, aby se zase neztratil, ale protože sedával na okně a zálibně se díval ven, babička mu ušila kšíry. Při nejbližší příležitosti se z nich stejně dostal, ale naučila jsem ho, že jsem šla s miskou, v ní maso z kočičí konzervy, a to běžel hned domů. Na jaře začal chodit ven sám, jednou se ale dlouho nevracel, pak jsme ho našli s poraněnou packou.

Jezdili jsme s ním na veterinu, dostal se z toho, ačkoliv, jak řekl pan veterinář, to už není žádný mladík. Je čistotný, dětem neubližuje, ale je to tulák, i když se vrací k nám domů. Za něco dobrého je ovšem ochotný jít i k cizím, nedávno se ukázalo, že pravidelně navštěvuje chalupáře, protože ho nechávají spát v posteli, což doma nesmí.

A pak má jednu špatnou vlastnost - miluje auta, takže jakmile nějaké vidí, běží tam, a pokud možno se nacpe dovnitř nebo alespoň „fetuje " u výfuku.

Reklama