Pokud nechcete čekat na poslední chvíli, pojďte do toho už teď.

Kolik nás letos bude stát
Letos by mělo dojít k 5procentnímu nárůstu oproti loňsku, „...takže jedna zahraniční dovolená bude Čecha stát asi 15 200 korun, a poprvé v historii naší země tak překročí hranici 15 tisíc,“ říká Tomio Okamura z Asociace českých cestovních kanceláří.

Nároky stoupají
Současným trendem jsou zájezdy all inclusive, také stoupá zájem o bydlení ve tří a čtyřhvězdičkových hotelech a o dosud nepoznané destinace. Samozřejmostí je letecká doprava na místo.

Dovolená přes internet
Nákup dovolené přes internet preferuje stále více lidí jako moderní formu, která šetří čas. Až polovina z nás, kteří hledáme místečko na dovolenou, se podle odborníků dívá spíš na internet než do katalogů. A české internetové cestovky, jako je například Invia.cz., Sopka.cz nebo NaCesty.cz nabízejí stále víc. 

Prioritou jsou i rekreační domy
Přídomek „moderní“ a „in“ má letos také pronájem rekreačního domu nebo bytu pro dovolenou nebo pro služební cestu. Nabídka, s níž přichází společnost Interhome, je bohatá, při výběru se můžeme proklikat až osmnácti zeměmi Evropy a v USA anebo si prolistovat katalogy. Podstatné je to, že stejná cena v korunách je garantována po celý rok.

Tak šťastné kliky myškou, ať už se vydáte na jakoukoliv světovou stranu.

Objednáváte si dovolenou v předstihu, nebo na poslední chvíli? Dáváte přednost klasickým cestovkám, nebo internetu?   

Reklama