Zdroj fotografie: Shutterstock


O co se jedná

Zákrok spočívá v odběru tuku (liposukce) z míst, kde ho je dostatek nebo přebytek a následné aplikaci upraveného tuku do prsní tkáně. Ještě před tím, než se do prsa dostane, musí projít odstředěním nebo filtrací, což znamená, že se za pomocí speciálních filtrů tuk zbaví nežádoucích příměsí. Tento proces je poměrně zdlouhavý a přístroje, které tuk čistí, jsou drahé, a to je i jeden z důvodů, proč je augmentace vlastním tukem nákladnější, než klasická silikonová výplň.


Pokoří tuk silikony?

     Na tuto otázku lze momentálně odpovědět celkem jednoznačně. Zatím určitě ne. A je k tomu hned několik důvodů.

  • Efekt vypadá sice velice přirozeně, ale nelze ho provést každému. Je potřeba, aby se odsálo minimálně půl litru tuku, který se bere nejčastěji z hýždí a z vnitřních stran stehen. Pokud je tedy žena příliš hubená, prsa touto formou zvětšit nelze, protože takovým ženám lze odsát jen určité množství, jinak by došlo k odumření cév. Tuk také nejde darovat! Stejně tak nelze provést odsátí silným kuřačkám, které nemají dobré prokrvení.
  • Výsledek je vidět až po dvou měsících a prsa lze zvětšit v každém případě jen maximálně o jedno číslo (spíš ještě trochu méně). Ženy, které touží po opravdu markantním rozdílu, musí zvolit silikony. Navíc tuk, který se odsaje z prsou se až ze 40 % vstřebá. To, co zůstane v prsou třetí měsíc, zůstává už napořád. Metoda se tedy spíše využívá v případě, že chce žena zakrýt nedostatky po silikonovém implantátu.
  • Cena se pohybuje od 90 do 120 tisíc korun za obě ňadra.


Poslední dobou se ve společnosti diskutuje o tom, že tuto metodu musela podstoupit influencerka a miliardářka Kylie Jenner nebo top modelka Bella Hadid. U Kylie Jenner je z informací, které jsme získaly od MUDr. Věry Šatánkové z Canadian Medical, nemožné, že by byla její prsa zvětšená vlastním tukem, protože se jí za poslední dva roky zvětšila o tři čísla. Jde tedy o klasický kapkový tvar silikonových implantátů. Bella Hadid opravdu lipografing podstoupit mohla, její prsa se zvětšila za poslední dva roky o jedno číslo, ale příbytkem na váze to rozhodně není. Roli v tom může hrát hormonální změna, avšak pravdu se nikdy nedozvíme, protože plastičtí chirurgové celebrit takových rozměrů jsou královsky zaplaceni a diskrétnost se jim vyplácí.

Čtěte také:

Reklama