Je to už 13 let, vrátila jsem se do práce z mateřský, a ještě než jsem se stačila rozkoukat, na stole, kde dosud měl nejdůležitější místo elektrický psací stroj (pro mě téměř zázrak), mi "přistál" počítač.

Oproti dnešním modelům to byl děděček, ale tím víc mě potrápil. Ve škole jsme se na počítač dívali z velké vzdálenosti s téměř božskou úctou a sáhnout na něj mohl pouze náš učitel výpočetní techniky.

Takže zkušenosti žádné, informatik pouze ukázal, kde se to zapíná a vypíná a že mi tam nahrál Excel a Word. Toť vše, školení nebo konzultace žádná, o tom jsme si mohli tenkrát nechat zdát. Takže jsem se s kolegyní vrhla do boje a začal boj!

Zpočátku vítězil počítač, ale dá se říct, že postupem času (byly jsme přinuceny okolnostmi, resp. vedoucí, která chtěla vidět první výsledky naší práce) jsme zvládly psát dopisy a korespondenci, ukládat do paměti atd.

Dnes, když si vzpomenu, kolikrát jsme nechtěně "o něco zavadily" a třeba tři hodiny práce byly v tahu a my musely začít psát znovu, musím se smát.

Tenkrát mi ale do smíchu nebylo, termíny (a vedoucí) nás tlačily a musely jsme třeba být v práci až do večera, abychom to vše zvládly.

Dnes je mi už hej, mám už asi pátý počítač, stále se zdokonaluju a vlastně je to můj hlavní prostředek výdělku. Bez něj už si svou práci nedovedu vůbec představit.

Vaše Helip


Helip,
každá z nás určitě zažila, kdy jí najednou při práci s počítačem něco zmizelo :-). Také se tomu směji, ale většinou až několik hodin poté, co ze mě vyprchá vztek.

Reklama