shutterstock-1498161713.jpg
Foto: Shutterstock

Americká hračkářská společnost Mattel, která stojí za populární Barbie, oznámila novou řadu panenek, která je první svého druhu. Hračky budou vyrobené z recyklovaného plastu z oceánů.

Nová kolekce nazvaná Barbie miluje oceán obsahuje tři panenky s tělíčky vyrobenými z 90 % z recyklovaných plastových dílů vylovených z oceánu a hrací sadu Beach Shack a doplňky rovněž vyrobené z 90 % z recyklovaného plastu.

Cena kolekce se pohybuje v rozmezí 9,99 USD (730 Kč) až 19,99 USD (1 460,81 Kč) a je v souladu s cílem společnosti používat do roku 2030 pro všechny výrobky a obaly stoprocentně recyklované nebo recyklovatelné materiály.

Mattel podporuje udržitelnost také prostřednictvím svého projektu Forest Stewardship Council (FSC) a kampaní The Future of Pink is Green. Cílem FSC je do konce roku 2021 dosáhnout 95 % recyklovaného nebo FSC certifikovaného obsahu papíru a dřevovláknitých materiálů používaných v obalech.

Společnost také plánuje uvést novou epizodu Barbie Vlogger spolu s limitovanou edicí náramků 4ocean x Barbie. Epizoda, která se objeví v seriálu Barbie na YouTube, bude děti učit, jak se starat o planetu.

Zdroje informací: The Guardian, The Indian Expres, Independent

Reklama