Děkujeme za první příspěvek na dnešní téma. O tom co nevynechá TTT už jste dozvěděli z titulku, ale co zrovna nemusí, se dočtete níže

Jak o sebe pečuji? Tak v první řadě odmítám ty teorie o studené vodě, která omladí můj obličej nebo nenechá me vnady padnout níž jak pod pupík. Nesnáším studenou vodu. Ráno se s láskou ke své nervové soustavě ošplíchnu telou vodou. Ve vaně pak jediná další péče, kromě mnoha mnoha litrů horké lázně spočívá v duševní stravě. Pravda, od doby, kdy mi do bublinek zahučel jeden svazek a já se již nikdy nedozvěděla, kdo je vrah, beru si na leháro do vany výtisky levnější a takové, u kterých je jasné, že se vezmou od první stránky.

Fičáknaháro vlastním pouze jeden a to probíjející. Dala mi ho tchýně. Ostatně již jsem ho zde nabízela do nějaké tomboly pro fénu lačné děvy. Ale češu se, to zase jo. A také si už dávno nemyslím, že kopřivový šampon spasí všechno.

Mám v příbuzenstvu několik osvícených, kteří považují kosmetický balíček se sprcháčem a tělovým mlékem za supr a originální dárek. Ovšem frekvence jejich darů převyšuje mou spotřebu. Nicméně mám doma neustále zásobu lahviček. Když je na tom napsáno shower, dělám tím dětem ve vaně bublinky. To ostatní očuchám a pak používám nebo pošlu dál. Mít doma něco dražšího nebo s citovou vazbou se nevyplácí. Poslední samoopalovací krém byl vymačkán do vany a ještě se děti ofrňovali, že ten šmejd vůbec nepění. Já pěnila dost dlouho.

Ovšem i kdybych šla jen s odpadkovým košem k popelnici (a to ji máme v přízemí), líčím se. Snad zvyk, snad vzpomínky jak malé děti křičely a těhotné odvracely pohled, když jsem vyběhla jednou pro rohlíky nenalíčená. Nevím. Každopádně si každé ráno namaluji na nevlasatou část hlavy obličej. A večer ho zase speciálním mlékem vygumuji. Jak jsem byla jedním časopisem nešetrně upozorněna: V tomhle věku končí sranda. :)

Jinak masky vytvářím jen dětem na karneval, zábaly jen ze strouhaných jablek do listového těsta a diety jen při průjmech. Pedikérku znám jen tady na ženě-in. Na osobní kontakt  s nějakou jsem si ještě netroufla a kadeřnicím dávám chvíli pohov, protože mě napadlo nechat se trochu zarůst. Čekám tuhou zimu a studené jaro.

TTT

Moc mě pobavilo vaše pojmenování fénu, to budu používat

A co vy, milé ženy-in, jak se o sebe staráte? Bez jaké péče o svůj zevnějšek se neobejdete? Co děláte proto, abyste měla ze sebe dobrý pocit? Svěřujete se do rukou odborníků, nebo si vystačíte sama? Co je pro vás prvotní, co se vzhledu týče. Napište nám na dnešní stylové téma.

Na vaše příspěvky se těšíme jako vždy na adrese: redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama