Příspěvek poslala i zasloužilá maminka Tora. Chtěla bych být její dcerou, protože maminka Tora bere všechno humorně a s nadhledem.

Vysvědčení? No vidíte, já bych málem zapomněla. Ono je to asi tím, že ho učitelka vždycky rozhodí poslední hodinu před rozchodem na oběd. Hned po tom, co posbírá diktát, zadá úkol na druhý den a sprdne zapomnětlivé žáky za nedonesené pomůcky. Druhý den je vlastně škola jako jindy. A tak sama nevím, jestli je to schválně od školy, abychom se moc neradovali nebo naopak abychom se moc radovat nemohli, protože dobojováno zdaleka není.

Trochu jasno do toho vnesla naše paní učitelka. Pro jistotu svolala rodičovskou schůzku týden před vysvědčením, kde nám krom omáčky okolo ohledně chování dětí a poplatků za školní mléko, rozdala tenké pásky papíru s úsporně vyznačeným hodnocením našich dětí. Asi aby to s námi nešvihlo v úterý.

Vzhledem k tomu, že jsem na rodičák, jak je mým zvykem, zapomněla a vřítila se do třídy pět minut před koncem, obdržela jsem jen známky. Zbytek jsem odvodila od vzkazů v žákovské a výrazu paní učitelky, která věrně kopírovala toho kaskadéra na kříži, co se na mne culí vždycky v kostele.

Víte, my jsme taková malá školička. A protože zná každý každého, žádný průšvih nikdy dlouho nekvasí, neboť jsem o nich informována kdykoliv a kdekoliv kýmkoliv jsem identifikována.
Nu což. Rodičovství mne naučilo krom jiného i osobní statečnosti přijímat fakta tak, jak jsou. A taky dobarvovat šedivé kořínky....jen za krémy proti vráskám neutrácím, protože jen pohled na dceřin rukopis mi vypne kůži na obličeji a vytáhne obočí až k lopatkám zcela zdarma.
Zřejmě přístup dcery ke škole paralyzoval i některé nervové  obvody učitelky, protože za celého půl roku nevymyslela na tu tolik očekávanou výslednici jiné číslo než 1.
Doufám, že jí to vydrží. Myslím učitelce:)
TTT

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________

Tvůj příspěvek mě velmi pobavil.:) Až lituji, že už nechodím na rodičáky. Ovšem – kaskadér na kříži .))) Toro, Ty jsi ďábel.
Díky moc, že jsi napsala a pěkně vyhlazenou tvář u pohledu na dcerčino vysvědčení ))
Saša

Téma dnešního dne 31. ledna 2012: Pololetní vysvědčení

  • Jak vzpomínáte na svoje vysvědčení? Bály jste se nebo těšily?
  • Trestáte své děti za špatné vysvědčení?
  • Byla jste vy sama trestána?
  • Chválíte své děti za pěkné vysvědčení?
  • Byla jste vy sama chválena?
  • Pokládáte pololetní vysvědčení za stejně důležité jako to závěrečné?
  • Nebylo by místo pololetních známek u malých školáčků lepší jen písemné ohodnocení?
  • Jezdíte na pololetní prázdniny?
  • Zastáváte názor, že pololetní vysvědčení je taková varovná předzvěst vysvědčení závěrečného?
  • Máte špatné zkušenosti s učiteli?

Já myslím, že záchytné body stačí.
Vše o škole, o vašich dětech, učitelích a také o vašich vzpomínkách na vysvědčení pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Těším se na vaše příspěvky. Jedna z pisatelek dostane pomyslnou jedničku s hvězdičkou a návnadou veselou knihu spisovatelky I. Knightové: Největší špeky mýho života a k tomu deodorant spray Adidas.

darekk

Reklama