Je mi jasné, že v době, kdy nám advent buší pěstí na dveře by to chtělo nějaké povídání o magické moci jmelí, vánoční atmosféry nebo třeba setkání s oblíbenou štědrovečerní fata morganou: zlatým prasátkem.

Dovolte mi tedy tento nádherný čas devalvovat způsobem mně obvyklým.Hlady jsem viděla maximálně tak dvojmo natož nějaké špekaté selátko. Vůně purpury, vzduch nasycený vůní pečeného cukroví mi způsobuje otupělost, při patnáctém plechu již docela slušné halucinace. A to nemluvím o výparech z čisticích prostředků při vánočním úklidu.

Ne ne, dnes bych chtěla mluvit o magické moci správně načasovaného pádu internetu.

Když ještě v polospánku zaslechnete:"spadla síť", ani nevíte, k čemu se váš drahý vyjadřuje. Jestli je ještě noc a běží v televizi ta neuvěřitelná ptákovina a nebo manžel ruší naše bytové pavouky pro štěstí ve Sportce. Jako třeba včera.

Udělala jsem si kávu, zabavila syna a sedla k počítači. "Kruci...co je...zkusím tohle...hm...ještě támhleto...no ne?....já jsem offline...ale uplně....to není možné." S chladnou hlavou vyzkouším těch několik odkoukaných fíglů, jak resuscitovat počítač a ...nic. Po věcné úvaze graduje panika. " To néééé....moje pošta...ksichtbůk.....baba-in....holky moje...jsem hluchá, slepá, prostě offline!" 

Když jsem zase prošla tunelem od světla zpět a přišla k vědomí, vrátilo se celkem dospělé uvažování. Až na regresivní cucání palce a neschopnost vyslovit sykavky jako dřív jsem byla celkem OK. Co teď?

Dlouho odkládám vyprání záclon. Super, hodím je do pračky a třeba to zachvíli naskočí. Nenaskočilo. Když už jsou dole umeju okna. Pomalu se smiřuji se situací a vymýšlím důstojný pohřeb pro své připojení. Dobře se mi přemýšlí u manuální práce a naopak. Takže ještě dopeču dvoje cukroví, utřu prach na skříních, vyperu povlečení, gauči by slušel nový přehoz, křesla nevynechám a dětem jsem slíbila vánoční obrázky na okna a natáhnout světýlka. Když jsem ještě zazimovala muškáty, vyderatizovala lednici, zametla schody, uvařila oběd a upekla dopředu večeři, padla jsem do křesla orvaná jak trhací kalendář. Doplazila jsem se s kávou k počítači...

Týýý woe !! Nikdy bych nevěřila, že studeně modrou stránku ženy-in uvidím tak ráda. Málem jsem ze samé radosti chtěla pomateně klikat na všechny články a flákat smajlíky pod diskuze jen pro ten pocit, že ti na druhém konci téhle neviditelné sítě vidí, že žiju! 

Svéprávnosti mě nikdo zatím nezbavil. Nicméně pevně věřím, že nic se neděje jen tak a všechno má svůj význam. No a ta moje anténa se už nemohla koukat, jak tu pavouci ze záclon skáčou bungee jumping na pavučinách a v lednici bují neznámá civilizace.

Tomu říkám magie náhody.

TTT

Text nebyl redakcí upraven.

Já bych to nazvala spíš vzpoura strojů sml57

Dnešní téma zní: Čemu přisuzujete magickou moc?

Myslíte, že magickou moc má úplněk, pátek třináctého, vaše nové boty, nebo sousedova kočka? Napište nám o tom! Adresu určitě dobře znáte:

redakce@zena-in.cz