Sport? Líbí se mi heslo Žij a nechej žít. Nikomu jsem nikdy nic neudělala zlého, tak nevím, proč bych se měla věnovat sportu. A také se říká, že tělocvikáři mají místo mozku stočené švihadlo.

Tedy ten náš měl spíš místo mozku z piva kostku. nám to nevadilo. Zmožen výpary a pivní snídaní zpravidla usínal opřen o volejbalovou síť a nemohl si tak všimnout, že se již dávno míči nevěnujeme.

Děsil mne spíš konec druhého pololetí , kdy se v jeho rukách zpravidla objevili prapodivné desky s výkonostními tabulkami a my je měli plnit. Nejhorší byl běh. Nějakých šedesát metrů ještě šlo. Cokoliv delšího byla  má smrt. již tenkrát jsem měla postavu slovanské bohyně plodnosti  a kousek na východ by za mne jistě někdo stádečkem velbloudů zaplatil. Jenže barbaři byli daleko a tělocvikářka s pověstí důstojníka SS proklatě blízko. Mé vyvinuté plíce obdivovali chlapci od šesté třídy výš, ale na dlouhé tratě to nebylo. Ani s těmi chlapci. Nikdy si nepamatuji, jak jsem doběhla. A nikdy se můj čas nevešel do do tabulky.

Jestli jsem nenáviděla běh, pak šplh na tyč, hrazda a skok přes jakékoliv atletické zvíře nebylo o moc lepší. Pravidelně jsem při závanu pachu z tělocvičny toužila být co nejmenší a ještě a ještě, až bych byla uplně neviditelná. Neumím šplhat, výmyk, hvězdu, salto a bradla jsou jen lepší sušák na propocené tričko. Má spolužačka Gábina s postavou kyrysara a silou zápasníka střední váhy mě naučila nenávidět míčové hry. Zvlášť vybíjenou. Neměla mě ráda, zato mě  měla neustále na mušce.

Snad po těchto všech zkušenostech jsem o to více lnula později na střední k našemu alkoholikovi, jehož vášeň zajišťovala nám méně nadaným dvě hodinky týdně klidu.

A můj vztah ke sportu dnes?  Pokud  by mi někdo na hlavu mířil nabitou zbraní, možná bychom mohli o nějakém kotrmelci mluvit. Později i nějaký vyzkoušet...

TTT

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

:):)


Dnešním tématem dne je sport a váš vztah k němu. Ale nebojte se, zkusíme to tentokrát bez úrazů!

Pište mi na redakce@zena-in.cz

předmět: sport

  • Jak jste na tom se sportováním vy?
  • Vedli vás ke sportu rodiče?
  • Je to vaše černá můra nebo se této zábavě oddáváte často a rádi?
  • Sportujete pravidelně?
  • Jaký sport vám jde?
  • Věnujete se nějakému sportu od malička nebo dokonce závodně?
  • Máte snad nějaké medaile, diplomy?
  • Který sport milujete, přesto na něj nestačíte?
  • Který sport se chystáte teprve zkusit?

Jeden z příspěvků bude odměněn, vybraná čtenářka dostane perličky pro rozjasnění tváří a oční stíny od Avonu.

rozjasnovac

Reklama