Čtenářka Tora Tora Tora se nám svěřila, že má někdy problém s tím, že utíká do světa fantazie. Že šidí realitu. Ale tohle konstatování je bulvárně vytržené z kontextu. Nechte na sebe její text zapůsobit.

Posílám pozdravy z cesty do hlubin svého nitra.
Jestli je to blok nebo překážka k úspěchu? V životě není nic černobílé. Už dávno jsem zrušila třináctou komnatu, protože přecpaná cimra hrozila, že exploduje. A kdybych tam někdy něco chtěla schovat, napřed z toho vyždímu maximum  a nikdy, nikdy nezavřu dvířka uplně. To aby se to na mě nemohlo nečekaně vyvalit.Ale k věci. Klasik říká, že jediný ráj, ze kterého nemůžeme být vyhnáni je fantazie. A že se vyhnat nedám. I když všeho moc škodí, že? A jsme u toho.
V té první rovině mé fantazie tvořím příběhy. Všeho a všech. Neznámé paní na autobusové zastávce, rozbitého automatu na kávu, dědy ve frontě u kasy nebo maminky s plačícím dítětem. Chvíli se na ně koukám a najednou vidím jejich příběh. neskutečný, můj. Komu vadil automat? Odkud paní s taškou plnou zeleniny jde, kam, proč a za kým. Jsou ti dva ve stínu panelových domů šťastní, nešťastní, zamilovaní či pokoutní milenci a tajnůstkáři?  Možná jen žijí ubíjející šedí každodenního života a v tom je jejich štěstí či tragédie. To nevadí. Mám to. Entré, zápletka, pointa, závěr. Jdem dál. Krátké linky cizích životů kreslím ve svém nitru po cestě do práce, školky či na nákup. Několik jsem jich vymyslela na souseda, který nám krade na zahradě pivoňky a lilie. Své povídky mají i řidiči, kteří se vlečou v koloně přede mnou. Kolikrát jde o tak absurdní příběh, že mne dojme  tak  reálně, až zapomenu, kdo ho vymyslel.
A je tu i rovina druhá. Stvořila jsem vnitřní svět a žiju v něm. Ne nejsou to jen takové ty erotické fantazie, kdy zavřete při manželském sexu oči a myslíte na Mela Gibsona. To ne. Tedy je tam muž. A je velmi...charismatický. Jsou tam však i všechny detaily běžného života. Je to paralelní svět. Někdy večer provinile přemýšlím, jestli jsem v něm nestrávila omylem víc času než v realitě. Mívám dojem, že ji fakt šidím. Tedy když ke mně není zrovna milá. To se pak otočím zády a jdu jinam.
Víte, já problémy řeším razantně a pokud možno definitivně. Překážky v životě  však stojí pomyslně proti vám, kdežto tohle vám  sedí tak pěkně tichounce a plíživě na rameni jako kočka. A kočkomilky vědí, že takové zvířátko je pohlazením pro duši. Stejně jako můj nouzový východ z reality.  Je mým motorem i achilovou patou. Je mou oázou i  prokletím. Je stále se mnou, ale jen pro mě.
Ne, nechci se skrýt pod křídla anonymity. Už dávno vím, že jediný způsob, jak život přežít bez úhony  je, nejen smířit se sám se sebou, ale umět nosit svá slova i činy.
Dneska to k zasmání moc nebylo,asi proto, že tohle už není žádná sranda:)
Krásný den.
TTT
 Dovolte mi citovat: Fantazie opuštěná rozumem plodí nemožné stvůry. Spojena s ním je matkou všech umění a zdrojem všech jejich zázraků.  F. de Goya


Děkuji TTT za váš příspěvek k dnešnímu tématu. Snění příběhů a souběžná virtuální realita je častý jev. Vy si ji uvědomujete, ale když se občas dívám na některé lidi, mám pocit, že něco jiného říkají a něco jiného žijí. A tím nemyslím jen naše politiky, ale i některé osoby, se kterými jsem v přátelském nebo pracovním vztahu.

Nemám však pocit, že zrovna vás by tohle v něčem omezovalo, nebo vám to v něčem bránilo. Ve vašem případě se troufám domnívat, že je to pozitivní součást vaší osobnosti. Problém má ten, kdo fantazii a realitu není schopen rozlišit. Ten, kdo si domýšlí, co si druhý člověk myslí, a věří tomu. Ten, kdo vkládá do úst ostatním své myšlenky, a zapomene, že jsou to jeho sloval. Pro toho může být fantazie limitujícím faktorem, protože nevnímá realitu.


Dnešním tématem dne jsou naše vnitřní limity. To, co nám zabránilo, nebo brání stát se úspěšnými, šťastnými a spokojenými. Dokážete to pojmenovat? Najdete odvahu nahlédnout na sebe s odstupem?

Mám na mysli i limity získané výchovou? Jste schopná sama jít do restaurace, do kina, na výstavu, na plovárnu, na koncert, do hor, do společnosti? Proč ne?

Jsem si vědom, že vás žádám o pohled do vašeho nitra. A proto slibuji, že pokud mne o to požádáte, tak nezveřejním váš nick a e-mail po zveřejnění smažu tak, aby jej nikdy nikdo nedohledal.

Jsem zvědavý na to, co vás podle vašeho mínění nejvíc vnitřně omezuje. Co vám brání, nebo zabránilo v tom si splnit svůj životní sen.

redakce@zena-in.cz

Nejzajímavější příspěvek ode mne získá parfém nebo toaletní vodu do 1 500 Kč dle vlastního výběru!

Reklama