Babička říkala, že samochvála smrdí. A co řekne babička a Bořek stavitel je svatá pravda. Přes to vlak nejede. Takže asi by nebylo příliš voňavé prohlašovat, že jsem lepší, nebo že naše pokolení  je lepší. To co je dobré, není třeba chválit, to se chválí samo......taky od babičky.

Vemte si například děti. Můj muž by byl dokonalá matka. Když ho necháte jeden den s třemi dětmi doma, to je něco. Vrátíte se, doma naklizeno, děti čisté, nakrmené a manžel na gauči s tupým výrazem, že fakt nechápe, za co ty matky v domácnosti berou peníze. Teprve až se rozkoukám, mám možnost zjistit, že  lego není v krabici, ale v mých hrncích a jedna kostička smrdí v troubě. Bříška si spokojeně nakrmili naproti v hospodě, včetně toho 17ti měsíčního. Ve finále manžel zjistil, že je lepší strávit odpoledne v aquaparku než se dohadovat u koupání a vytírat koupelnu. Znaven v odpočívání ve vířivce chudák nevidí ani na pohádku...ještě že to ta Libuška Šafránková tak pěkně namluvila na CD.

Vaření by mělo být doménou ženy, ale stydím se to říct, můj muž je lepší. Já týrám rodinu zdravými vyváženými pokrmy odpovídajícími našemu rozpočtu zato odporující manželově představě. Když dostane prostor je úplný bohém. Mé námitky, že za tohle bysme jedli týden odráží pohotově: "Peníze jsou oběživo a tak je musíme nechat obíhat." Nevadí, že spotřebuje většinu našeho nádobí. "Se to umeje." Ještě jsem TO neviděla...asi špatně koukám, když mám ruce v dřezu. Ano, v kuchyni je můj muž naprosto dokonalý. Jen my amatéři totiž čas odměřujeme kuchyňskou minutkou. Frajeři to počítají na stažené soubory a prohlédnuté meily.

A že nevymění kolo u auta, nepřivrtá poličku, nezapojí lampičku, nesestaví skříňku a neopraví televizi? Nevadí, má to totiž vychytané. Je to kluk chytrá a šel na to od lesa. Oženil se.

No není to fajn mít doma někoho, kdo je lepší než vy?

Nedávno jsme v noci už leželi v posteli, když jsme uslyšeli podezřelé zvuky. Manžel vstal a šel to zjistit. Já nic, potmě nechodím ani na záchod. Viděla jsem pár hororů a nejdu nikam, dokud nekouknu pod postel a nerozsvítím nejlépe lustr. Půlnoc nepůlnoc.Po chvíli se manžel vrátil s ujištěním, že se jen soused kutálel půl patra dolů, při návratu z hospody. Tvářl se jako hrdina a opovržlivě shlížel na mě, zabalenou po krk v dece. Nedala jsem se: " Ale na holení používáš žiletku, já epilátor. Tak nemachruj a zhasni. Jdu spát."

Ale jinak...

TTT

Jsem lepší než chlap! To je téma na dnešek. V čem jste lepší než muž? Povedlo se vám někdy trumfnout toho svého? A jak?

Pište nám své příběhy, úvahy a zamyšlení na adresu

redakce@zena-in.cz

Reklama