Poslední dny se nesou ve znamení hledání. Tak i já jsem si vzpomněla na půlku hermelínu, která by na mě měla čekat v lednici a dala se do hledání. Ptáte se, jak souvisí žvanec s tématem tajemných zákoutí?

Po prohledání celé lednice včetně přihrádky na zeleninu, kde jsem objevila dlouho marně hledané DVD, mi  v celé chladničce zbylo jediné místo, které bylo cítit tajemnem na hony daleko. Tedy jestli takhle smrdí tajemno.....spíš nějaká mrtvola. Ale nepamatuji si, že bych nějakou v lednici nechávala.  Moc se mi nechtělo odlrývat roušku neznáma, bo byla nejen pekelně smradlavá, ale i lepkavá. Onen poklad uvěřil zvěstem polských meteorologů a připravil si na sezonu nádherný kožíšek v barvách od bílé přes modrozelinkavou až po černou. Myslím, že kdybych v lednici zhasla, bude světélkovat. Ale na žárovku jsem raději nesahala, protože kožíšek u ní byl dřív a nápadně se tulil. Chtěla jsem sáhnout pro rukavice, ochranný štít a respirátor, abych chlupáče přestěhovala...zdálo se mi, že se pohnul. To nemůže být pravda. Přes odpor i varovné světélko v hlavě, jsem se naklonila blíž. Z chundele vykukovalo párátko. Ha, někdo mě předběhl a probodl mu dřevěným kůlem srdce dřív, než já. Hm a dokonce smrdí česnekem....Dokonáno jest. Myšlenky na pohyb jsem zaplašila a v rukavicích přenesla chundelína na linku. Má kuchyň se proměnila v laboratoř v Area 52 a započala první historická pitva mimozemšťana na území Hradce Králové. Po vyjmutí párátka se na konci objevila nakládaná cibulka, kolečko čabajky a...MŮJ HERMELÍN. Nakonec vyjelo i kolečko rohlíku. Už je mi jasné, jak zemřel můj hermelínek. Před čtrnácti dny v pátek večer, když se můj muž vrátil v sobotu ráno s řádnou opicí za krkem.....tím nemyslím servírku, dostal chutě. Jak už to tak po dvou pivech bývá (dvě:jako první a poslední, ty mezi tím se prý nepočítají) a rozhodl se, že si spíchne jednohubky. Během procesu se unavil a rozhodl, že je čas jít spát.

Poslední tajemné zákoutí naší domácnosti tak bylo vydrhnuto octem. Hermelínek měl krásný pohřeb v námořnickém stylu s dvěmi čestnými spláchnutími navíc.

Jediné tajemno, které by ještě mělo být odhaleno je černá díra v mé peněžence.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

:) :) :)


Tématem dne jsou Tajemná místa.

Napište mi o nich!

  • Znáte nějaké místo, kde vám běhal mráz po zádech, místo, kde vám bylo smutno, nebo naopak krásně?
  • Jaká jsou to místa? V přírodě, ve městě, ve starých budovách, domech, zahradách, lesích?
  • Co jste cítily? Bály jste se, vnímaly teplo, chlad, uvolnění nebo napětí?

Pište mi už dnes na redakce@zena-in.cz

předmět: Tajemné místo

Budu se těšit na vaše zážitky! Příspěvky, které do redakčního mailu přijdou, budeme v průběhu dne uveřejňovat na stránkách a autorka jednoho z nich bude odměněna.

Výhrou bude dárková sada pleťových masek Avon a zelený čaj Pickwick s příchutí manga a jasmínu.

výhra dne

 

Reklama