Děkujem za vtipný příspěvek na dnešní téma, který nám poslal čtenářka s nickem TTT

Povím vám preventivní příběhy dvou žen, dvou matek. Té mojí a manželovy.

Moje maminka je bodrá venkovská žena, která věří víc, že vlaštovky nízko při zemi znamenají bouřku než obvoďákovi. Ačkoliv již léta trpí žlučníkovými záchvaty, říznout do sebe nenechá, protože doktor je u ní profese něco jako ve středověku kat. A i kdyby to byl sám Mydlář, s těma se chleba nepeče.

A navíc to jsou šťourové, kteří podle její teorie nedají pokoj, dokud něco nenajdou. Takhle paní doktorku nedávno napadlo změřit mamince tlak. Byla z toho dvouměsíční anabáze o bílých pláštích a jednom člověku v soukolí předreformního zdravotnictví. Pak mamince došla trpělivost s přístupem dotyčné lékařky a poslala ji...no už jsem říkala, že je to bodrá žena? Ale na zuby dbá, to jo. Už jsem jí viděla pálit koresponďáky od gynekologa s pozvánkou na prohlídku, ale zuběře nevynechá nikdy. Dvakrát ročně, pravidelně, o tom se nesmlouvá. Nesoudím. Poslyšte druhý příběh.

Maminka mého muže považuje lékaře za nejlepšího přítele. Jen mezi jejími kamarádkami je několik s titulem MUDr. Protože větší terno už je jen doktor v přízni. Jakékoliv píchnutí je nutno vyšetřit, preventivní prohlídky mají tradici pevnější než barvení vajec na Velikonoce. Navštěvuje tak pravidelně nejen obvoďačku-kámošku, ale i gynekologa, kožního, ORL, ortopeda( toho schvaluji, máme stejného a tenhle je jak z pobřežní hlídky), alergologa a další logy, o jejihž specializaci nemám ani tucha.

A tak my, milující snachy máme jistotu o maminčině pevném zdraví a u každé návštěvy či nedělního oběda krom čerstvého zákusku i čerstvou diagnozu. Je zodpovědná. Zatímco já jsem nezodpovědná, protože v kašli nevidím možný záškrt a při teplotě nad 38° neuvažuji o listerioze.

Z extrému do extrému. Děda zase říkal, že tělo má jít do hrobu zhuntovaný. A babička, že jí z dědy stejně jednou trefí šlak. Tak já nevím.

TTT

To říkal můj děda taky a zemřel "zdravý" jako řípa na mozkovou mrtvici.

Napíšete nám také něvo o preventivních prohlídkách, milé ženy-in? Chodíte na jiné než na zubní a gynekologii? Jste na sebe pečlivá, nebo spíš tak trochu flink? Běžíte k lékaři s každým píchnutím, nebo nad tím mávnete rukou? Jakou prevenci nikdy nevynecháte? Máte nějakou příhodu z ordinace? Vzpomínáte na preventivní prohlídky ve škole?

Napište nám na dnešní téma: redakce@zena-in.cz

 

Reklama