Děkujeme naší čtenářce s nickem TTT za další, velmi vtipný příspěvek na dnešní téma. Čím by mohly jednou být její děti?

Zdravím. Mně se vždycky příčilo, když nemluvňatům šišlající tetičky přisuzovaly:"No ťo budě foťbalisťa, podívej jak kope nožinkama." Za prvé je to naprosto nelogická asociace vycházející z obecného pozorování vlastnosti, která s výkonem profese nesouvisí. Za druhé nemluvňata většinu roztomilostí i smrdutostí dělají jaksi reflexivně. Zatřetí jsem nikde nečetla, že by se Ronaldo vyrhl na dráhu fotbalisty poté, co mu tetička nad jeho kolébkou z trhavých pohybů nožiček předurčila kariéru.

Na mně si nikdo neuskutečněné sny nevybíjel a tak to nečiním ani dětem svým. Nemám sice závratnou kariéru, ráno neplavu v bazénu s penězi ani nejezdím do kavárny za roh limuzínou. Jsem v tom blaženém stavu, kdy nemohu říct, že bych si životní sen nesplnila, neboť jich spoustu mám a patřičně na nich ještě makám. Bilancovat budu v důchoďáku.

A kdybych měla soudit na základě vlastností nejmarkantnějších? Když Míša psala knihu o horoskopech a dětech, tak bych přísahala, že pro kapitolu Střelec šmírovala našeho juniora. Pevně věřím, že udělá kariéru armády coby neřízená nekontrolovatelná střela a zbraň hromadného ničení. Nebo ho angažuje URNA jako živé beranidlo.

Synek prostřední žije pro jídlo. V létě místo skotačení na zahradě fascinovaně sleduje proměnu masa na grilu, zdatně sekunduje v kuchyni a první kloudná věta bylo: "Já jsem masovej." Měl by koukat na Šmouly a stavět dráhu pro autíčka. Kouká okýnkem do trouby a fascinovaně sleduje, jak porcuji krůtu.....to by mohl být ještě masovej vrah nebo sadistický diktátor a pro maminku uchvátit moc v nějakém malém ostrovním státečku někde na jihu.

Dcerunka svou inteligenci přímo úměrně zahalila do velmi osobitého přístupu k tomuto světu, okořenila papulkou, vylepšila talentem na hudbu, litaraturu i rozčílit maminku do běla. Její vývoj sleduji z povzdálí a spokojeně. Nevím, čím bude, protože věřím, že má na to být čímkoliv. Ale jestli ten nahoře dopustí¨, abych já byla tchýní, tak budu škodolibou tchýní. Protože toho zeťáka chci teda vidět :)))

Na mazec se těší TTT

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Jednou bych se ráda dozvěděla, jak se vyplnila vaše „předpověď"“. :)

Jestlipak také odhadujete, čím jednou budou vaše děti, milé ženy-in? Už se vám samy svěřily, čím by chtěly být? Co vy na to? Chtěly byste, aby šly ve vašich stopách, nebo mají úplně jiné představy?Je vaše dítě úzce zaměřené a jeho budoucnost se už rýsuje, nebo vůbec netušíte, čemu by se mohlo věnovat?

Jak to bylo u vás doma? Chtěli vaši rodiče, abyste vystudovala stejný obor jako oni? Vybrala jste si ho dobrovolně? Nutili vás do něčeho, co vás nebavilo, přesto jste jim za to vděčná? V jakém věku jste už byla rozhodnutá, co chcete dělat?

Napište nám na redakce@zena-in.cz