Své o tom ví sedmadvacetiletá Laura. Ačkoliv již přes rok žije s novým partnerem, na svého ex nemůže tak úplně zapomenout. A s železnou pravidelností nahlíží nejen na jeho facebookový profil, ale také na profil jeho nové přítelkyně.
5cdd478edc069obrazek.png

 
Nemůžu si pomoci. A vlastně ani tak úplně nedokážu vysvětlit svoje pohnutky k tomu, ale aspoň jednou týdně se na profil svého bývalého přítele podívám,“ přiznává jinak pohodově vyhlížející blondýnka. K prvotnímu svému sdělení přidává informaci o tom, že když už je v „tom“ mrkne také na další facebookové profily. Projede si jeho novou přítelkyni, kamarády, na které si pamatuje z doby, kdy byli ještě spolu, a nahlídne i do seznamu jeho přátel, zda se tam neobjevil někdo nový.

  • Kdyby neměli lidé profily takto veřejně otevřené, a neviděla jsem novinky na jejich zdech, tak by mě to tak asi nelákalo. Ale takto sleduji prakticky každou jejich společnou událost. Jsem tak nějak toho součástí, i když o tom ani nevědí, “ snaží se aspoň nějak vysvětlit svoje chování.

Že to zabírá čas a zbytečně zaměstnává hlavu nepřínosnými tématy? Ano, je si toho vědoma. Dokonce zjistila, že když se do své špionážní práce ponoří, zabere jí její sledování kolikrát i hodinu. A to je jen hrubý odhad.
 
Věděla jsem, když jeho nová přítelkyně otěhotněla. Poznala jsem místa, kde trávili první společnou dovolenou. Sleduji, jak roste jejich dítě. Pročítám si, co jim kdo píše do komentářů pod fotkami,“ vyjmenovává podrobnosti o své prapodivné zálibě.
 
Je to takový můj rituál, o kterém jsem žádné své kamarádce neřekla. Vím, že by mi to rozmlouvaly, a snažily se vysvětlit, že nemá cenu se v tom takto bahnit. Vlastně si myslím totéž. Ale stejně, když jsem chvíli sama - ať už doma, nebo v práci, tak se na tu výzvědnou cestu zase vydávám,“ uzavírá své vyprávění, z kterého je jasné, že s touto činností asi hned tak neskončí.
Zdroj fotografií:www.shutterstock.com

Přečtěte si také: 

Reklama