Mnoho lidí se mylně domnívá, že trvanlivé mléko obsahuje konzervanty. Trvanlivé mléko v kartonových obalech společnosti Tetra Pak je však čistě přírodní a díky unikátní technologii zpracování a kartonovému obalu neobsahuje žádné konzervanty.

 

Mléko plněné do těchto obalů prochází aseptickým ošetřením, tedy zahřátím na vysokou teplotu a následným rychlým ochlazením. Mléko se tedy pouze zahřeje a o žádné chemii nemůže být ani řeč. Trvanlivé mléko tak neztrácí svou biologickou hodnotu a zejména tolik důležitý obsah vápníku.

Do bílého mléka se nesmějí přidávat žádné umělé látky, tedy ani konzervanty. Při zpracování mléka se z něj ubírá pouze obsah tuku, a tak vzniká např. mléko polotučné 1,5 % tuku a nízkotučné 0,5 % tuku. V žádném případě nízkotučné mléko nevzniká tak, že se mléko naředí vodou. To je velký omyl!

 

Trvanlivé mléko v obalech Tetra Pak můžete mít vždy po ruce a poznáte je podle pečeti „Chráníme dobré“ na obalu. Mléko v těchto obalech je čistě přírodní a neobsahuje žádné konzervační látky (tzv. éčka).  

 

 

Reklama