Na první pohled vždy působili jako spokojený pár. Dvojice bez chybičky. Ale realita byla vlastně úplně jiná. Je totiž opravdu snadné věřit tomu, co se „prodává“, a tomu, co chceme vidět než tomu, jaké to doopravdy je. Toto jsou manželé Pavla a Honza.

Láska je krásná věc, ale najít ve vztahu harmonii, štěstí a pohodu, chce občas více energie a tolerance, než si člověk na samotném začátku může myslet. Honzovi a Pavle to trvalo pět let. Doba neskutečně dlouhá, tak moc, že by to jiní asi už dávno vzdali a přestali za společný život bojovat. Proč tomu tak bylo? A jak své manželství vnímají oba partneři?

onaJak to vidí Pavla: „Nebudu vám lhát. Vzít si člověka, kterého milujete, ale záhy zjistit, že je váš vztah úplně na nic, není nic příjemného. Za těch pět let jsme se hádali jako koně, mlčeli i několik dní v kuse, já vybrečela hektolitry slz. Nehnuli jsme se s naším manželstvím z místa. Zlomila jsem nad námi hůl, protože když nejste schopni ani vymalovat, natož řešit budoucnost, kam to vede? Byli jsme spolu a vlastně každý sám. Vlastní přátelé, vlastní životy, vlastní zájmy. Přesto pořád spolu, neschopni hodit ručník do ringu a jít každý svou vlastní cestou. Ty roky utekly jako voda... Změna přišla loni před Vánocemi. Přiznala jsem Honzovi nevěru. A důvod byl prostý, náš podvyživený vztah mě natolik drtil, že jsem šla hledat krátkodobé štěstí jinam...“

 

onJak to vidí Honza: „Nechci tvrdit, že bylo manželství chyba. Teď už ne. Ale asi se muselo stát něco, co nás oba probralo a my začali znovu fungovat. Pavla mi musela zahnout, s čímž se asi budu vyrovnávat ještě dlouho, mé ego dost utrpělo. Sbalil jsem se na pár dní a musel si projít hlavou naši společnou budoucnost. A pak mi došlo, že mi tahle ženská kdysi otočila život naruby a že je možná načase odhodit hrdost stranou a trochu za nás zabojovat. Nehledě na nějaký úlet z její strany. Vztah není terapie, vztah by se neměl zacyklit, ale jít kupředu. Pět let byla dlouhá doba. Rozhodl jsem se, že to nehodlám zahodit. Místo rozvodových papírů jsem koupil letenky. Místo rozloučení jsme se najednou zase viděli a jako mávnutím proutkem z nás obou spadl nějaký neviditelný stres a nezájem.“

couple

Pavla se však přiznala, že má stále strach, ale gestem, které Honza udělal, výrazně změnil směr jejich cesty. Já a ty se rázem změnilo na my a štěstí? To dvojice znovu našla. Po dlouhých pěti letech.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Mohlo by vás zajímat:

Reklama