64e6140bb1f69blobid0.png
Foto: Asklepion

Nadměrné pocení trápí více lidí, než by se mohlo na první dojem zdát. Nejedná se však o nic neřešitelného. Jednou z možností léčby je injekční aplikace botulotoxinu, která pacienty zbaví nepříjemného pocitu zhruba na půl roku. Trvalé odstranění pocení nabízí unikátní systém MiraDry, a to pomocí radiofrekvenční energie.

64e6141b4e717obrazek.pngFoto: Lékař speciální hlavicí MiraDry postupně ošetří celé podpaží. Asklepion

Jak MiraDry funguje

„Přístroj MiraDry pracuje na principu neinvazivní mikrovlnné energie. Speciální aplikátor soustřeďuje mikrovlny do oblasti kůže, kde jsou umístěny potní žlázy a kde dojde k jejich tepelné destrukci. Horní část kůže nad ošetřovanou oblastí je ochlazována a chráněna před poškozením. Po ošetření dojde k redukci pocení, nepříjemného zápachu i k částečnému omezení růstu chloupků,"  vysvětluje dermatoložka MUDr. Kateřina Klauzová, MBA.

Zbavte se pocení během 60 minut

Ošetření probíhá v lokální anestezii, takže během zákroku neucítíte žádnou bolest. Hlavice přístroje nasaje kůži pomocí vakua a začne vyzařovat energii určité vlnové délky. Zároveň se spustí chlazení svrchních vrstev kůže, aby nedošlo k jejich popálení. Po ošetření se oblast chladí pomocí sáčků s ledem. Podpaží mohou být několik dní mírně oteklá, zarudlá a necitlivá.

Doživotní efekt

Mikrovlnná energie zlikviduje definitivně až 82 % potních žláz. Nové během života již nevznikají, proto se předpokládá, že je efekt terapie trvalý. U některých pacientů dochází k vymizení pocení již po prvním ošetření. Ostatním doporučujeme ještě druhé sezení v odstupu tří měsíců. Klinické údaje ze studie provedené na Univerzitě British Columbia prokázaly, že ošetření pomocí MiraDry bylo úspěšné u více než 90 % pacientů.

64e6144a65c49obrazek.png
Foto: Působení mikrovlnné energie na potní žlázky. Asklepion

Na jaké části těla se MiraDry používá

MiraDry je zatím schválen a koncipován pro ošetření oblasti podpaží. Ostatní oblasti těla mají jiné anatomické uspořádání a je potřeba dalších inovací a výzkumu.
Zákrok se nehodí pro pacienty s alergií na některá anestetika, osoby s jizvami v podpaží či pokud je podpaží příliš vtažené. Obecně se zákrok nedoporučuje u pacientů se závažným celkovým onemocněním či kožním onemocněním v místě zákroku.


64e613b2c106dobrazek.png

Reklama