Pokud jste, milé ženy-in, o tomto zkrášlovacím úkonu ještě nic neslyšely, přečtěte si příspěvek od naší čtenářky Veroniky. Dozvíte se nejen, jak byla spokojená, ale na závěr se ještě pobavíte veselou příhodou.

Milá redakce a milé ženy-in, ráda bych se s Vámi podělila o zážitky týkající se očí a jejich líčení.

Nejprve bych začala tím, že popré mi mé oči „zkrášlila“ sestřenice při příležitosti maškarního plesu u nás ve vsi. Bylo mi asi 10 let, šla jsem za princeznu, ale mé oči se podobaly spíše králíčkovi, co má mixomatózu. Oči jsem měla růžové až do červena. Řasenka se mi všude obtiskávala a jak to tak bývá, divoké dítě neposedí, po chvilce lítání na bále jsem byla samá černá čmouha. Ještě že má maminka tyto fotky schované hluboko v šuplíku.

Jak šel čas, stávala se ze mě slečna, začalo to malováním řasenkou (maminčinou samozřejmě) a poté i mojí. Mé první zkušenosti byly s modrými stíny, kdy mi moje třídní učitelka v 8 třídě sdělila, abych si šla oči umýt, že vypadám jako noční tanečnice u tyče. Ale ani to mě neodradilo a ráda jsem stíny kombinovala, např. půl na půl modré s růžovými. Byla jsem kočka :-D

No už jsem teď starší a vystačím si i s tou řasenkou, ale přece jen ve mě nějaký ten kousek badatelství zbyl, takže čas od času vyzkouším něco nového, hlavně, když chci, abych příteli neudělala ostudu. Mám doma asi 40 druhů stínů na oči, 4 kajalové tužky na oči a 2 tekuté linky. Ovšem nejvíce jsem spokojená s těmi dlouhotrvajícími linkami z Avonu - Extra Lasting. Tyto opravu vydrží od rána až do večera a neobtiskávají se mi. A značku řasenky nějak neřeším. Jen musím sáhnout vždy po řasence prodlužující, protože mám sice husté, avšak krátké řasy.

A abych nezapomněla na nemilé zkušenosti s líčením očí. Navštívila jsem kosmetičku za účelem trvalé na řasy. Abych se ráno nemusela honem honem malovat. Myslela jsem si, že budu mít neodolatelný pohled. No, už jen při té aplikaci jsem myslela, že mi to ty oči vypálí a efekt? Nula nula nic. Řasy nenatočené, spíš naopak. Byla jsem nešťastná, ale aspoň vím, že trvalou si nemám nechat dělat. Buď to byla nešikovnost kosmetičky, nebo mám špatné řasy na tuto metodu (moje kamarádka si ji chválí a má teda řasiska...no závidím).

A ještě jedna taková vtipná příhoda. Moje sestra chtěla být krásná za každou cenu a na hody ve vedlejší vsi si aplikovala nalepovací řasy. Při bujarém veselí na parketu se jí ale začaly odlepovat. Aby nedošlo k fau paux, každou chvíli jsem ji na to upozorňovala. Sice protančila celou noc a spokojeně nad ránem padla do postele, ale potom? Když se v poledne vybatolila (ještě značně ovíněná) z postele, já i moji rodiče jsme vyprskli smíchem, protože jedny řasy měla přilepené v prostřed čela a druhé jí tak žalostně trčely do vzduchu :-D To byste museli vidět. Záchvat smíchu mívám ještě teď, když si na to vzpomenu.

Tak to je vše co bych vám mohla tak o líčení očí povyprávět :)

Mějte krásný den. Veronika

Milá Veroniko, škoda, že jste nám ji nevyfotila, určitě bychom se také rády zasmály

Text nebyl redakčně upraven

Jak a čím si líčíte oči vy, milé ženy-in?

  • Vystačíte si pouze s kajalovou tužkou?
  • Nedáte dopustit na řasenku? Jakou používáte? Prodlužující, zhušťující, natáčecí?
  • Umíte si nalíčit linky? Čím si je malujete? Nosíte je denně, nebo je k výjimečným příležitostem?
  • Už jste si někdy nelepila umělé řasy? Nechala si je „nastavit“ nebo obarvit u kosmetičky?
  • Jak jste byla spokojená?
  • Máte nějakou vtipnou příhodu s malováním očí?
  • Vzpomenete si, kdy jste si svá kukadla poprvé zkrášlila?

Napište mi. Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A co můžete získat za svůj příspěvek?

a

Balíček obsahuje dekorativní kosmetiku na oči od Avonu a jako bonus malý tester nové vůně Ungaro

Reklama